حساب بانک آینده

دریافت شماره شبا بانک آینده

دریافت شماره شبا بانک آینده از طریق شماره کارت و حساب

روش های دریافت شماره شبا بانک آینده

اگر تا به حال شماره شبا بانک آینده خود را نداشتید، باید بگوییم که دریافت شماره شبا بانک آینده از فرایند بسیار آسانی است که با چند کلیک و صرف کمتر از یک دقیقه می‌توانید آن را انجام دهید. البته این کار به دو روش حضوری و غیرحضوری قابل انجام است که طبیعتاً روش حضوری آن به زمان و صرف هزینه بیشتر نیاز خواهد داشت. با وجود آن که روش‌های حضوری این روزها کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرند، اما تحت شرایطی خاص ممکن است مجبور به استفاده از روش‌های حضوری باشید. به همین علت آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست.

دریافت شماره شبا با کارت بانک آینده

 

بدیهی است در دورانی که اغلب کارها به صورت اینترنتی انجام می‌شوند، افراد تمایل به انجام غیر حضوری کارهای بانکی خود دارند. از همین رو دریافت شماره شبا بانک آینده نیز به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

برای این منظور، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. وب‌سایت دریافت شبا به صورت تخصصی در زمینه خدمات شبا فعالیت می‌کند که بهترین شرایط را برای دریافت شماره شبا ارائه کرده است. مزایای این روش سبب استفاده مداوم از آن توسط بسیاری از مشتریان بانک‌ها شده است.

بانک آینده یکی از بانک‌های دولتی در ایران است که از  سال ۱۳۹۱ در نتیجه ادغام چند موسسه مالی و اعتباری تأسیس شده و فعالیت خود را آغاز کرد.‌  پس از گذشت بیش از یک دهه از فعالیت این بانک، امروز نزدیک به ۲۷۶ شعبه از این بانک در سرتاسر ایران مشغول خدمت رسانی به افراد هستند  و بعید نیست که شما هم یکی از مشتریان بانک آینده باشید. اگر حسابی در بانک آینده دارید، انجام انواع خدمات مالی و اعتباری مانند سایر بانک‌ها برایتان فراهم است. یکی از کاربردی‌ترین خدمات ارائه شده در بانک آینده، شماره شبا است. دریافت شماره شبا بانک آینده می‌تواند در در بسیاری از موارد کارتان را تسهیل کند. در ادامه بهترین روش‌های دریافت شماره شبا بانک آینده را با هم مرور می‌کنیم.

همانطور که گفته شد، شماره شبا یکی از پرکاربردترین سرویس‌های بانک‌ها است که امروزه استفاده از آن تا حد زیادی گسترش پیدا کرده است. به عنوان مثال اگر مشغول به کار باشید، می‌دانید که امروزه اغلب حقوق کارمندان با استفاده از همین شماره واریز می‌شود و این ساده ترین کاربرد شماره شبا در زندگی روزمره است. کلمه شبا مخفف «شناسه حساب بانکی ایران» است و به عنوان معادلی برای IBAN در نظر گرفته می‌شود. این شناسه در همه جای دنیا به کار گرفته شده و یک مفهوم بین المللی است. شبا از یک سیستم جهانی پیروی می‌کند که در آن هر حساب بانکی یک شناسه منحصر به فرد خود را دارد. در واقع در این روش با داشتن یک کد به نام شبا می‌توان حساب مورد نظر را پیدا کرده و از صحت اطلاعات مطمئن شد.

طبق توضیحات معتبر که در این حوزه ارائه شده‌اند، شماره شبا با هدف تسهیل پردازش اطلاعات در سطح بین الملل حوزه‌های مالی ارائه شده است. از جمله ساده ترین کارهایی که با شماره شبا انجام می‌دهیم، استفاده از سیستم پرداخت پایا و همچنین  ساتنا است. بنابراین دریافت شماره شبا بانک آینده می‌تواند بسیاری از تعاملات تبادلات مالی را برایتان آسان کند.

همان‌طور که گفته شد شبا یا همان IBAN یک سیستم جهانی در حوزه بانکداری است که تمام حساب‌های مالی در سرتاسر دنیا از آن پیروی می‌کنند؛ بنابراین باید الگوی مشخصی برای تعیین شماره آن وجود داشته باشد. شماره شبای ۲۶ کاراکتری الگوی خاصی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  • دو حرف اول شناسه کشور است.
  • دو رقم بعد، صحت بقیه کد را بررسی می‌کنند.
  • مابقی شماره‌ها، شماره حساب بانکی پایه هستند.
  • سه رقم اول شماره حساب بانکی پایه، شناسه بانک است.
  • رقم بعدی با صفر و یک، نوع حساب را مشخص می‌کند.
  • ۱۸ رقم بعدی شماره حساب و صفرهای پر کننده در سمت چپ هستند.

 

اگر نیاز به دریافت شماره شبا بانک آینده دارید و در عین حال دسترسی به کارت بانکی نیز ممکن نیست، می‌توانید از روشی که در ادامه گفته می‌شود استفاده کنید‌ یکی از روش‌های دریافت شماره شبا بانک آینده به صورت حضوری، مراجعه به بانک است.

در شرایطی که کارت بانکی خود را در دسترس نداشته باشید، می‌توانید با مراجعه به بانک و بیان اطلاعات خود، شماره شبا را از متصدی دریافت کنید. حالا اگر کارت بانکی خود را در دسترس داشته باشید و بخواهید شماره شبا را به صورت حضوری دریافت کنید، می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز این کار را انجام دهید. شماره شبا نهایتاً  بر روی رسید چاپ شده و تحویل داده خواهد شد.

معایب: صرف هزینه مالی و زمانی زیاد در دورانی که اغلب خدمات به صورت اینترنتی و با سرعت بیشتر انجام می شود.

 

دریافت شماره شبا بانک آینده از طریق سایت دریافت شبا مزایایی دارد که خوب است با آنها آشنا شوید:

  • با این روش می توانید شماره شبا را به سرعت و بدون معطلی تنها با چند کلیک انجام دهید
  • از مهمترین نکات قابل توجه در این روش، حفظ امنیت اطلاعات حساب شما است. هیچگونه اطلاعاتی از شما در این وب سایت ثبت نخواهد شد و سایت نیز دارای نماد اعتماد الکترونیک است.
  • شما می‌توانید تنها با پرداخت هزینه‌ای ناچیز ۱۲۵۰ تومان، شماره شبا را به سرعت و آسانی دریافت کنید.

سوالات متداول کاربران

پس از ورود به سایت و ثبت نام در آن می توانید با وارد کردن شماره حساب با شماره کارت و پرداخت هزینه شماره شبا بانک آینده را دریافت کنید.

صرفه‌جویی در وقت و هزینه، امنیت بالا، دسترسی در هر زمان و هر مکان، نماد اعتماد الکترونیک

برای دریافت شماره شبا بانک آینده کافی ۱۲۵۰ تومان بپردازید.