تبدیل شماره شبا به شماره حساب

تبدیل شماره شبا به شماره حساب

با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن امکان استفاده از نرم‌افزارهای آنلاین اینترنتی برای استعلام اطلاعات حساب، امروزه دسترسی به اطلاعات بانکی مانند شماره شبا و شماره حساب به راحتی فراهم شده است. ما نیز در سایتدریافت شبا چنین خدماتی را ارائه می‌کنیم.

چرا تبدیل شماره شبا به شماره حساب

تمام افرادی که برای افتتاح حساب به شعب بانک مراجعه می‌کنند، در اولین مراجعه پس از ثبت اطلاعات هویتی، یک دفترچه حساب دریافت می‌کنند. یک شماره به عنوان شماره شناسایی آن حساب هم در اختیار آن ها قرار می‌گیرد که به شماره حساب شهرت دارد.

این شماره علاوه بر اینکه در سیستم‌های بانکی به عنوان یک کد و راهنما برای پیدا کردن حساب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای نقل و انتقال‌های مالی هم کاربرد دارد. یعنی افرادی که بخواهند در داخل همان بانک از یک حساب به حساب دیگر پول واریز کنند، از این شماره استفاده می‌کنند.

در گذشته که بیشتر افراد برای چک‌های بین بانکی نیاز به شماره شناسایی داشتند، از شماره حساب استفاده می‌کردند که امروزه به خاطر روی کار آمدن شناسه شبا کمتر از آن ها استفاده می‌شود. اگرچه استفاده از شماره حساب نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده، اما هنوز این شماره جایگاه خاصی دارد و بعضی از افراد هستند که به آن نیاز پیدا می‌کنند.

شماره حساب معمولاً در دسترس ما قرار ندارد و مانند شماره کارت آن را به حافظه نمی‌سپاریم. به همین خاطر ممکن است در مکانی باشیم و به آن نیاز پیدا کنیم، اما دسترسی به اطلاعات حسابمان نداشته باشیم. سایت دریافت شبا برای حل این مشکل چاره اندیشیده و این امکان را میسر نموده تا کاربران بتوانند با تبدیل شماره شبا به شماره حساب، به راحتی شماره حساب بانکی خود را دریافت نمایند.

شماره حساب یکی از بخش های اصلی شماره شبا است، اما به دلیل اینکه بعضی افراد نمی‌توانند به راحتی شماره حساب را در میان ارقام تشکیل دهنده شماره شبا پیدا کنند، می‌توانند با وارد شدن به سایت دریافت شبا، خیلی راحت این شناسه بانکی را به شماره حساب تبدیل کنند.

چرا تبدیل شماره شبا به شماره حساب

مراحل تبدیل شماره شبا به شماره حساب

در بخش پیش اشاره نمودیم که می‌توان از روی شماره شبا شماره حساب را پیدا کرد. ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چه نیازی به تبدیل شماره شبا به شماره حساب است، وقتی‌که می‌توان به راحتی این شماره را از داخل ارقام تشکیل دهنده شبا به دست آورد؟

در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم که ۱۸ رقم پایانی شماره شبا به شماره حساب بانکی اختصاص دارند، اما از آنجا که تمام شماره حساب‌های موجود در بانک‌های ایران ۱۸ رقمی نیستند و خیلی از این شماره ها کمتر از ۱۸ رقم هستند، برای اینکه ظرفیت ۲۴ رقم شماره شبا تکمیل شود، به جای اعدادی که کم هستند، صفر اضافه می‌شود.

بنابراین نمی‌توان به درستی تشخیص داد که از این ۱۸ رقم پایانی کدام ارقام مربوط به شماره حساب بانکی می‌شوند. به همین خاطر است که قصد داریم مراحل تبدیل شماره شبا به شماره حساب را بررسی کنیم.

ثبت نام در سایت دریافت شبا

قبل از اینکه در سایت دریافت شبا ثبت نام کنید، نمی‌توانید از خدمات سایت بهره‌مند شوید. پس بهتر است یک دقیقه وقت بگذارید و وارد سایت شده و یک پنل کاربری برای خودتان بسازید.

انتخاب گزینه تبدیل شبا به حساب

در سایت دریافت شبا چند گزینه برای استعلام اطلاعات بانکی وجود دارد که یکی از آن ها تبدیل شماره شبا به حساب است. برای این کار کافی است شماره شبا حساب خود را دقیق و درست در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود، وارد کنید و سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • مطالعه اطلاعات دارنده حساب
  • پرداخت هزینه استعلام شماره حساب (مبلغ ۱۲۵۰ تومان)
  • انتخاب گزینه دریافت شماره حساب

دریافت شماره شبا

در صورتی که به شماره حساب بانکی خود نیاز دارید، اما نمی‌دانید چطور می‌توانید آن را پیدا کنید، یکی از راه حل‌ها تبدیل شماره شبا به شماره حساب است. حالا اگر به هر دلیلی شماره شبا هم نداشته باشید، باز هم می‌توانید از خدمات دریافت شبا با استفاده کنید. به این ترتیب باید وارد سایت شوید و پس از ایجاد پنل کاربری، گزینه تبدیل کارت به شبا را انتخاب کنید.

به این صورت خیلی راحت می‌توانید شماره کارت بانکی خودتان را که ۱۶ رقم دارد، به شماره شبا تبدیل نمایید. پس از دریافت شماره شبا نیز می‌توانید از طریق منوی تبدیل شماره شبا به شماره حساب، اطلاعاتی که به آن نیاز دارید را به دست بیاورید.

سخن پایانی

برای تبدیل شماره شبا به شماره حساب می‌توانید از خدمات سایت دریافت شبا استفاده کنید. این سایت که دارای نماد اعتماد الکترونیک است، در هر ساعت از شبانه روز تنها در عرض چند ثانیه می‌تواند شما را به اطلاعاتی که به آن ها نیاز دارید، برساند.

سوالات متداول

آیا می‌توان با شماره شبا شماره حساب گرفت؟

بله از طریق وب سایت‌های اینترنتی می‌توانید شماره شبا را به شماره حساب تبدیل نمایید.

آیا شماره حساب در شماره شبا وجود دارد؟

 بله ۱۸ رقم پایانی شماره شبا، مربوط به شماره حساب است.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *