سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز به این بستگی دارد که شما سامانه ساتنا را انتخاب می‌کنید یا سامانه پایا! به خاطر اینکه امکان انتقال وجه با شماره شبا از طریق دستگاه‌های خودپرداز فراهم شده، شما می‌توانید برای انتقال مبالغ بالای ۱۰ میلیون تومان از این روش امن و سریع استفاده کنید.

انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

در گذشته فقط از طریق خودپرداز می‌شد با روش کارت به کارت پول جابجا کرد. این روش که همچنان مرسوم است و طرفداران خاص خود را دارد، جزو سریع‌ترین روش‌ها برای انتقال پول محسوب می‌شود؛ یعنی اگر شما بخواهید از حساب خودتان در یک بانک به بانک دیگری پول واریز کنید، می‌توانید روش کارت به کارت را انتخاب کنید که هم به صورت حضوری هم غیر حضوری انجام می‌شود.

البته محبوبیت روش کارت به کارت تا جایی است که مشکلی برای مبلغ انتقالی نداشته باشید، اما زمانی که مبلغ مورد نظر شما افزایش پیدا می‌کند، دیگر چندان تمایلی به استفاده از روش کارت به کارت نخواهید داشت؛ زیرا روش کارت به کارت محدودیت هایی برای سقف انتقال وجه دارد؛ یعنی شما روزانه بیشتر از ۱۰ میلیون تومان را نمی‌توانید با روش کارت به کارت جابجا کنید.

به همین خاطر روش‌های دیگری ابداع شده تا بتواند این محدودیت را برطرف کند و خواسته‌های کاربران بانکی را برآورده نماید. یکی از این روش‌های جایگزین، شماره شبا است. البته در گذشته تنها می‌شد از شماره شبا در داخل شعب بانک برای انتقال وجه استفاده کرد، اما به تازگی این امکان فراهم شده تا از طریق کارت بانکی و مراجعه به عابر بانک نیز بتوانید مبالغ بالای ۱۰ میلیون تومان را جابجا کنید.

در اکثر عابر بانک‌ها، بین منوی انتقال وجه، گزینه انتقال وجه پایا و ساتنا هم قرار دارد که اگر یکی از آن ها را انتخاب کنید، می‌توانید تا 100 میلیون تومان را به حساب دیگران واریز کنید.

روش انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز هم بسیار ساده است. شما باید به همان بانکی که در آنجا حساب دارید، مراجعه کنید و از طریق دستگاه خودپرداز، گزینه انتقال وجه پایا یا ساتنا را انتخاب نمایید.

در نهایت نیز باید شماره شبا را وارد نموده و مبلغ مورد نظرتان را مشخص کنید. اگر سامانه پایا را انتخاب کنید، چرخه انتقال وجه آن به صورت ۲۴ ساعته است و ابتدای روز کاری بعد پول به حساب فرد مورد نظر واریز می‌شود، اما اگر سامانه ساتنا را انتخاب کنید، واریز وجه به صورت آنی انجام می‌شود.

سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز و سامانه پایا

تفاوت سامانه‌های پایا و ساتنا در مبلغ قابل انتقال است؛ یعنی اگر شما سامانه پایا را انتخاب کنید و بخواهید از طریق خودپرداز با شبا پول واریز کنید، کف انتقال وجه و سقف انتقال وجه با سامانه ساتنا متفاوت است. کف انتقال وجه با سامانه پایا، ۱۰ هزار ریال و سقف انتقال وجه، ۱۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال است؛ یعنی شما با انتخاب این سامانه در یک شبانه روز می‌توانید مبالغی بین این دو محدوده را جابجا کنید. البته اگر بخواهید مبالغ بیشتری را جابجا کنید، هم می‌توانید از سامانه ساتنا استفاده کنید، هم می‌توانید به صورت حضوری وارد شعب بانک شوید و این مبلغ را جابجا نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سامانه پایا پیشنهاد می کنم مطلب همه چیز درباره سامانه پایا را بخوانید.

سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز و سامانه ساتنا

محدودیت سامانه ساتنا برای مبلغ قابل انتقال از طریق کارت بانکی و خودپرداز مانند سامانه پایا است، اما کف مبلغ قابل انتقال در این سامانه بیشتر است؛ بنابراین کاربرانی که از سامانه ساتنا استفاده می‌کنند، می‌توانند از مبلغ ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال را تا ۱۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال با این سامانه جابجا کنند. البته امکان انتقال وجه با شماره شبا از طریق روش‌های غیر حضوری مانند موبایل بانک هم وجود دارد. در صورتی که بتوانید از طریق دستگاه رمزساز، رمز توکن بگیرید، به صورت آنلاین می‌توانید تا ۲۰۰ میلیون تومان را هم به حساب دیگران واریز کنید.

نکته: بد نیست بدانید که بدون داشتن شماره شبا انجام هیچ یک از این اقدامات امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین شما باید ابتدا شماره شبا را دریافت کنید تا بتوانید از این روش استفاده کنید.

راهکارهایی برای دریافت سریع شماره شبا

از آنجا که برای انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز، باید به صورت حضوری به دستگاه‌های عابر بانک مراجعه کنید، اگر شماره شبا را نداشتید، می‌توانید به داخل بانک رفته و از متصدیان بانک بخواهید تا شماره شبا مورد نظر را برای شما پیدا کنند. اگر این شماره شبا برای خودتان باشد، این کار به سرعت انجام می‌شود، اما اگر بخواهید شماره شبا فرد دیگری را بگیرید، غیر ممکن است.

چرا که شخص دارنده حساب باید حضور داشته باشد تا متصدیان اطلاعات حساب را در اختیار او قرار دهند. البته نگران نباشید روش‌های دیگری هم هستند که خیلی سریع‌تر می‌توانند شما را به شماره شبا برسانند. این روش‌ها که معمولاً اینترنتی هستند، از طریق گوشی موبایلتان هم قابل انجام هستند. این روش‌ها عبارتند از:

دریافت شماره شبا

دریافت شماره شبا با شماره کارت

با استفاده از خدمات سایت‌های خصوصی مانند سایت دریافت شبا، می‌توانید به راحتی شماره کارت بانکی فرد مورد نظر را به شماره شبا تبدیل کنید؛ یعنی حتی نیازی نیست که خود فرد بداند شما نیاز به شماره شبای او دارید و قصد دارید از این طریق شماره شبا را استعلام بگیرید.

برای انجام این کار فقط کافی است در سایت دریافت شبا ثبت نام نمایید و هزینه استعلام شبا را پرداخت کنید. تنها چند ثانیه طول می‌کشد تا شماره شبا در این سایت برای شما محاسبه شود. پس از آن نیز می‌توانید با در نظر گرفتن سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز، مبلغ مورد نظرتان را جابجا کنید.

دریافت شماره شبا با شماره حساب

سایت دریافت شبا برای افرادی که شماره کارت ندارند و تنها شماره حساب را در اختیار دارند هم یک راهکار دارد. این افراد می‌توانند به صورت دقیق شماره حساب بانکی را در سایت دریافت شبا وارد کنند و پس از پرداخت هزینه (1250 تومان) آن را به شماره شبا تبدیل نمایند.

سخن پایانی

درست است که سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز متفاوت است، اما روش‌های گوناگونی وجود دارد که با استفاده از آن ها می‌توانید هر مبلغی که بخواهید را جابجا کنید. در این مقاله ما سقف انتقال وجه در سامانه ساتنا و پایا را مورد بررسی قرار دادیم و روش‌های دریافت شماره شبا را هم عنوان کردیم.

سوالات متداول

سقف انتقال وجه با با خود پرداز از طریق سامانه پایا و ساتنا چقدر است؟

سقف انتقال وجه در سامانه های پایا و سانتا 100 میلیون ریال است.

از چه روشی می توان برای دریافت شماره شبا اقدام کرد؟

می تواند تنها با شماره کارت یا حساب خود از طریق سایت دریافت شبا، شماره شبا حساب خود را دریافت کنید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *