نحوه انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

نحوه انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز یا کیوسک‌های بانکی یکی از خدمات جدیدی است که توسط بانک‌های ایرانی انجام می‌شود. حالا دیگر با مراجعه به خودپردازها و کیوسک‌های بانکی، این امکان را دارید که با استفاده از دو سامانه ساتنا و پایا مبالغ بالایی را با دستگاه خودپرداز جابجا کنید.

مراحل انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز یک روش حضوری است که به تازگی امکان استفاده از آن فراهم شده است. مراحل انتقال وجه با استفاده از این روش حضوری بسیار ساده هستند. شما ابتدا باید کارت بانکی خود را بردارید و به همان بانکی مراجعه کنید که حساب بانکی مبدا در آن قرار دارد. به عنوان مثال اگر در بانک سرمایه حساب دارید، باید به خودپردازهای بانک سرمایه مراجعه کنید. سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. کارت خود را وارد دستگاه خودپرداز بانک سرمایه کنید و رمز کارت را وارد کنید.
 2. حالا یک منو برای شما باز می‌شود که به ترتیب گزینه‌های زیر در آن موجود هستند:

انتقال کارت به کارت، انتقال کارت به شبا، انتقال کارت به سپرده‌های کارت، انتقال کارت به سایر سپرده‌ها، انتقال وجه پایا، انتقال وجه ساتنا

 1. با توجه به اینکه شما از کدام یک از درگاه‌های پرداخت ساتنا و پایا بخواهید استفاده کنید، یکی از آن ها را انتخاب می‌کنید.
 2. حالا باید شماره شبا حساب مورد نظر را وارد کنید.
 3. با توجه به امکاناتی که در سامانه ساتنا و پایا وجود دارد، شما می‌توانید مبالغ بالایی را به حساب دیگران واریز کنید. (کف مبلغ انتقال وجه پایا 10.000 ریال، سقف انتقال وجه پایا، 1000.000.000 ریال، کف انتقال وجه ساتنا 500.000.000 ریال، سقف انتقال وجه ساتنا 1000.000.000 ریال)
 1. شما با توجه به مبلغی که قصد جابجایی آن را دارید، مبلغ مورد نظر خود را وارد می‌کنید و به صورت آنی و قطعی این مبلغ را به حساب فرد مورد نظر یا خودتان واریز می‌کنید.

توجه: سقف انتقال وجه در هر بانکی ممکن است متفاوت باشد؛ بنابراین اگر شما ارقام متفاوتی مد نظر دارید، می‌توانید برای انتقال وجه به داخل شعب بانک مراجعه کنید و از طریق متصدیان و کمک گرفتن از مسئول صندوق، این کار را انجام دهید. برای انجام تمام این کارها ابتدا باید شماره شبا حساب بانکی خودتان را داشته باشید و یا شماره شبا حساب فردی که می‌خواهید پول به حساب او واریز کنید، دریافت کرده باشید.

برای دریافت شناسه شبا هم می‌توانید به راحتی به سایت دریافت شبا بروید و از طریق منوی این سایت، شماره شبا تمام بانک‌های ایرانی را خیلی سریع به دست بیاورید.

انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

دریافت شماره شبا

روش انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز یک روش بسیار ساده است که می‌توانید با مراجعه به کیوسک‌ها و دستگاه‌های عابر بانک آن را انجام دهید، اما اگر علاقه داشته باشید که از روش‌های غیر حضوری استفاده کنید، راه های زیادی پیش روی شما هستند. می توانید از آن ها هم استفاده کنید.

این روش‌ها شامل انتقال وجه با اینترنت بانک یا اپلیکیشن های پرداخت هستند که به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می‌شوند. البته برای انجام همه این روش‌ها باید ابتدا شماره شبا را داشته باشید!

در سال‌های اخیر شماره شبا حساب‌های بانکی روی کارت‌های بانکی نوشته می‌شود تا مشتریان بانک‌های مختلف به راحتی بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند، اما اگر به هر دلیلی مانند قدیمی بودن کارت یا دسترسی نداشتن به کارت، این شماره را نداشته باشند. می توانند از روش‌های حضوری و غیرحضوری برای استعلام آن استفاده نمایند.

برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد شماره شبا و تفاوت آن با سیبا داشته باشید. مطلب تفاوت شماره حساب سیبا با شبا را مطالعه کنید.

دریافت حضوری شماره شبا

اگر قصد دارید شماره شبا حساب خودتان را دریافت کنید، باید به شعب بانک مورد نظر مراجعه کنید و از متصدیان بانک درخواست کنید تا شماره شبا را برای شما پیدا کنند، اما اگر قصد دارید به حساب شخص دیگری پول واریز کنید و به شماره شبای همان شخص نیاز دارید، باید از خودش خواهش کنید تا به بانک برود و برای شما شماره شبا بگیرد.

به خاطر اینکه فرایندهای رفت و برگشت، دریافت شبا و تماس‌هایی که بابت این قضیه گرفته می‌شود، خیلی زمان بر هستند توصیه ما این است که از روش‌های غیرحضوری که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم، استفاده کنید.

این روش‌ها نیازی به مراجعه حضوری که ندارند هیچ، حتی شما هم می‌توانید شماره شبا دیگران را به راحتی به دست بیاورید.

دریافت غیرحضوری شماره شبا

با مراجعه به سایت دریافت شبا به راحتی می‌توانید شماره شبا حساب ‌های خودتان و حساب ‌های دیگران را محاسبه کنید. این کار به قدری ساده است که در عرض چند ثانیه انجام می‌شود؛ یعنی حتی نیازی نیست که شخص مورد نظر خودش به بانک برود و شماره شبا بگیرد، می‌توانید شماره کارت یا شماره حساب او را بگیرید و در سایت دریافت شبا، این اطلاعات را به شماره شبا تبدیل کنید.

این پروسه را برای خودتان نیز می‌توانید انجام دهید؛ یعنی اگر شماره شبا ندارید، به راحتی می‌توانید وارد سایت دریافت شبا شوید و شماره کارت بانکی خودتان یا شماره حسابتان را به شبا تبدیل کنید.

مراحل تبدیل شماره کارت به شبا

 • ابتدا وارد سایت دریافت شبا شوید.
 • در سایت ثبت نام کرده و یک پنل کاربری ایجاد کنید.
 • از بین منوهای موجود، گزینه تبدیل کارت به شبا را انتخاب کنید.
 • شماره کارت را وارد کنید.
 • ۱۲۵۰ تومان به عنوان کارمزد استعلام شماره شبا، بپردازید.
 • روی گزینه دریافت شبا کلیک کنید.

مراحل تبدیل شماره حساب به شبا

 • وارد سایت دریافت شبا شوید.
 • با وارد کردن شماره موبایل، در سایت ثبت نام کنید.
 • شماره حساب را دقیق بنویسید.
 • پس از مشاهده اطلاعات دارنده حساب، هزینه استعلام (مبلغ ۱۲۵۰ تومان) را پرداخت کنید.
 • شماره شبا را دریافت نمایید.
دریافت شماره شبا

خدمات سایت دریافت شبا

سایت دریافت شبا به واسطه دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، قابلیت انجام خدمات ویژه‌ای را دارد؛ یعنی شما به هر یک از اطلاعات حساب خود مانند شماره کارت، شماره حساب یا شماره شبا نیاز داشته باشید، می‌توانید از طریق این سامانه به آن ها دسترسی پیدا کنید. البته خدمات دیگری نیز در سایت ارائه می‌شود که همه به خاطر کاهش رفت و آمد های غیر حضوری و تسهیل انجام خدمات بانکی هستند.

این سایت دارای پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته است. پس شما در هر زمانی که بخواهید می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید. منوی ساده سایت دریافت شبا باعث می‌شود تا هر کس با هر سطح تحصیلاتی به راحتی بتواند از آن استفاده کند.

سخن پایانی

در این نوشتار نحوه انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز بانک‌های ایرانی را شرح دادیم. این روش بسیار ساده است؛ اما به خاطر اینکه نیاز به مراجعه حضوری به دستگاه‌های خودپرداز دارد، ممکن است وقت شما را بگیرد. به همین خاطر بهتر است از روش‌های اینترنتی که جزو روش‌های سریع و مطمئنی هستند، استفاده کنید.

سوالات متداول

 
از طریق خودپرداز می توان در سامانه های پایا و ساتنا انتقال وجه انجام داد؟

بله تنها با داشتن شماره شبا و مراجعه به خودپرداز می توانید از طریق سامانه های ساتنا و پایا انتقال وجه انجام دهید.

بهترین روش دریافت شماره شبا چیست؟

بهترین روش دریافت شبا، مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی مثل سایت دریافت شبا است

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *