استعلام ساتنا با کد رهگیری

استعلام ساتنا با کد رهگیری

سامانه ساتنا یکی از حواله‌ های الکترونیکی است که با استفاده از آن می ‌توان مبالغ بالایی را جابجا کرد. اما اگر به هر دلیلی عملیات انتقال وجه با مشکل مواجه شود، امکان استعلام و پیگیری تراکنش وجود دارد.

استعلام و پیگیری تراکنش‌ های بانکی

تراکنش ‌های بانکی که با شماره شبا انجام می‌ شوند قابل پیگیری هستند. افرادی هستند که هنگام انجام مبادلات مالی به صورت الکترونیکی دچار اشتباه می ‌شوند. به عنوان مثال عملیات انتقال وجه برای آن ها کامل نمی ‌شود. پول به حساب فرد مورد نظر واریز نمی ‌گردد، اما مبلغ وارد شده از حساب مبدأ کسر می ‌شود. در صورت بروز چنین مشکلاتی خدمات آنلاین و سایت ‌های معتبری هستند که می ‌توانند از طریق آن ها تراکنش بانکی را پیگیری کنند.

هر یک از تراکنش ‌های انجام شده به صورت الکترونیکی دارای یک شماره پیگیری هستند. با استفاده از آن می‌توانید به صورت حضوری به بانک مراجعه کنید و یا از طریق مراجعه به سایت ‌های معتبری مانند سایت امداد شتاب، عملیات بانکی ناموفق خود را پیگیری نمایید. دلایل زیادی هستند که باعث عملیات ناموفق بانکی می‌شوند.

درست است که امکان استفاده از شماره شبا و سامانه ساتنا برای واریز وجه فراهم شده است، اما اگر قطعی اینترنت اتفاق بیفتد یا اینترنت ضعیف باشد، این مشکل به وجود می آید. گاهی اوقات نیز به خاطر بالا بودن ترافیک شبکه‌ های بانکی، خطا هایی رخ می‌ دهد. البته ممکن است وارد کردن اطلاعات اشتباه نیز باعث ناقص ماندن عملیات بانکی شود. این مشکل هر چیزی که باشد امکان پیگیری آن وجود دارد.

استعلام ساتنا با کد رهگیری

مراحل استعلام ساتنا با کد رهگیری

قبل از اینکه برای استعلام ساتنا با کد رهگیری اقدام کنید، بهتر است ۲۴ یا ۴۸ ساعت صبر کنید. شاید عملیات انتقال کامل شود و پولی که واریز کرده‌اید به حساب مورد نظر واریز شود. گاهی اوقات ممکن است به خاطر تعطیل بودن یا خطا های به وجود آمده در سیستم ‌های بانکی این تأخیر صورت بگیرد. اما اگر عجله دارید و می ‌خواهید سریع تر بدانید که انتقال وجه ساتنا موفقیت آمیز بوده است یا خیر، می ‌توانید از روش ‌های زیر استفاده کنید.

مراجعه حضوری به بانک

اولین و ساده‌ترین کاری که می‌ توانید برای پیگیری تراکنش ‌های بانکی از آن استفاده کنید، مراجعه حضوری به بانک است. به این صورت شما می ‌توانید به شعبه مورد نظر خود مراجعه کنید و درخواست دهید تا تراکنش ‌های اخیر شما پیگیری شوند. در صورتی که مبلغ مورد نظر واریز شده باشد، بانک برای شما پیگیری می ‌کند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می ‌دهد. اگر خطایی هم رخ داده باشد، مبلغ مذکور مجدداً به حساب شما برمی‌گردد.

تماس با سامانه پاسخگوی بانک

بعضی از بانک‌ ها هستند که دارای سامانه پاسخگو می ‌باشند. به این صورت شما می ‌توانید از طریق تماس با آن ها پیگیری تراکنش‌ ها را انجام دهید و برای رفع مشکل به وجود آمده مراتب لازم را پیگیری نمایید.

استفاده از سیستم امداد شتاب در بانک مرکزی

یکی از راحت‌ترین روش‌ هایی است که می ‌توانید از آن استفاده کنید، مراجعه به سامانه امداد شتاب بانک مرکزی است. این سامانه برای پیگیری تراکنش ‌های ناموفق بانکی و رسیدگی به مشکلات موجود را اندازی شده است. البته این سامانه برای پیگیری نقل و انتقال‌ های مالی در شبکه شتاب و سامانه شاپرک مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که بخواهند از این سامانه استفاده کنند باید به آدرس www.emdadshetab.cbi.ir  مراجعه کنند. پس از تکمیل فرم مربوطه نسبت به پیگیری تراکنش بانکی خود اقدام نمایند. دارا بودن شماره پیگیری در این مواقع ضروری است. البته امکان تماس با بانک مرکزی با شماره ۲۹۹۱۱ هم وجود دارد که به پیگیری تراکنش‌ های بانکی می‌ پردازند.

 نکته: پیگیری تراکنش‌ های بانکی که با استفاده از شماره شبا انجام می ‌شوند به عنوان مثال حواله‌های ساتنا و پایا، باید از طریق پشتیبانی بانک مورد نظر انجام شود. در صورتی که کاربران نیاز داشته باشند، می ‌توانند به صورت تلفنی یا مراجعه حضوری به بانک، پیگیری ‌های لازم را انجام دهند.

سامانه پیگیری و استعلام تراکنش بانکی

برای استعلام ساتنا و سایر تراکنش ‌های بانکی که با شماره شبا انجام می‌شوند یک سامانه در نظر گرفته شده است که با مراجعه به آن امکان ثبت درخواست مغایرت وجود دارد. کاربرانی که از شماره شبا و سامانه ساتنا برای نقل و انتقال ‌های مالی استفاده کرده باشند و به هر دلیلی عملیات آن ها با شکست مواجه شده باشد، می ‌توانند از طریق این سایت اقدام کنند.

سایت امداد شتاب به همراه شماره تماس ۲۹۹۱۱ در بانک مرکزی جمهوری اسلامی، آماده پاسخگویی به چنین مشکلاتی هستند.

استعلام ساتنا با کد رهگیری

اهمیت شبا در سامانه ساتنا

از آنجا که سامانه ساتنا با شماره شبا فعالیت می ‌کند، پس اهمیت زیادی دارد که کاربران ابتدا شماره شبا را در اختیار داشته باشند تا بتوانند مبالغ مورد نظر خود را جابجا کنند. شماره شبا نیز یک شناسه بین المللی است که برای تمام حساب‌ های بانکی به صورت یکتا و متناظر تعریف و تبیین شده است. راه ‌های دریافت شماره شبا نیز متعدد هستند. افرادی که بخواهند از این شناسه استفاده کنند، ابتدا باید از طریق یکی از روش‌ های امن و مطمئن آن را به دست بیاورند.

ما اینجا در سایت دریافت شبا به مشتریان تمام بانک ‌های ایرانی کمک می ‌کنیم تا بتوانند در عرض چند ثانیه شماره شبا هر حسابی را استعلام بگیرند. برای انجام این کار نیز دارا بودن شماره کارت بانکی یا شماره حساب بانکی مورد نیاز است.

در این سایت کاربران می‌ توانند پس از ثبت نام و پرداخت کارمزد استعلام شبا از طریق عملیات تبدیل شماره کارت به شبا یا تبدیل شماره حساب به شبا، آن را به دست بیاورند. از آنجایی که سایت دریافت شبا دارای نماد اعتماد الکترونیک است، کاربران می‌ توانند در هر ساعت از شبانه روز که بخواهند از خدمات آن استفاده کنند و با خیال راحت اطلاعات بانکی خود را در سایت وارد کنند. در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام نیز می ‌توانند با پشتیبانی آنلاین سایت تماس بگیرند.

کلام آخر

اگر هنگام انتقال پول به حساب دیگران دچار مشکلی شده اید و به هر دلیل عملیات بانکی شما ناتمام مانده است، نگران نباشید. زیرا امکان استعلام تراکنش‌های بانکی وجود دارد. چه از روش‌ کارت به کارت استفاده کرده باشید چه از شماره شبا و سامانه ساتنا برای انتقال پول استفاده کرده باشید، امکان پیگیری و استعلام آن از طریق سایت امداد شتاب وجود دارد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *