دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین

دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین از طریق شماره کارت و حساب

روش های دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین

راهکارهای زیادی هستند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و شبا اقتصاد نوین را به دست بیاورید. بعضی از این روش‌ها نیاز به وقت زیادی دارند، اما بعضی دیگر بسیار سریع انجام می‌شوند. ازآنجاکه این روزها صرفه‌جویی در وقت و انرژی برای همه مهم است، ابتدا به سراغ روش‌های سریع‌تر می‌رویم که به‌صورت اینترنتی انجام می‌شوند

دریافت شبا اقتصاد نوین اینترنتی

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی، بسیاری از کاربران بانکی به‌جای اینکه به بانک‌ها مراجعه کنند، ترجیح می‌دهند از روش‌های اینترنتی استفاده کنند و خدمات بانکی مورد نیاز خود را به‌صورت آنلاین دریافت نمایند. دریافت شبا اقتصاد نوین هم یکی از این کارها است. بسیاری از بانک‌ها در وب سایت خودشان این امکان را فراهم آورده‌اند تا مشتریان بتوانند از طریق وارد کردن شماره حساب بانکی، شماره شبا را دریافت کنند. ولی به دلیل اینکه تبدیل شماره حساب به شبا در سایت بانک، نیاز به نصب برنامه اینترنت بانک و موبایل بانک دارد، ممکن است بعضی افراد نتوانند از این روش استفاده کنند. به همین خاطر از روش‌های دیگری استفاده می‌کنند که از طریق سایت‌های خصوصی امکان‌پذیر است.

دریافت شبا اقتصاد نوین که به‌عنوان اولین بانک خصوصی در کشور فعالیت خود را آغاز کرده، برای افرادی لازم است که می‌خواهند برای نقل‌وانتقال‌های مالی از شماره شبا استفاده کنند یا وارد بورس کالا شده و برای خرید خودرو ثبت‌نام نمایند. این بانک فعالیت خود را در سال ۱۳۸۰ آغاز کرد و اولین ارائه‌کننده خدمات بانکداری اختصاصی در کشور است.

بعد از راه‌اندازی سامانه‌های پایا و ساتنا بسیاری از بانک‌های ایرانی ازجمله بانک اقتصاد نوین برای حساب‌های خود یک شناسه بانکی تعریف کردند که به‌اختصار آن را شماره شبا می‌نامیم. طراحی شماره شبا به خاطر این آغاز شد که ناهماهنگی‌ها و مشکلات ایجادشده هنگام انتقال پول از بین برود.

دلیل این مشکلات هم استفاده هر بانک از روش‌های متفاوت برای شماره‌گذاری حساب‌ها بود. به همین خاطر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس مصوبه‌ای، استفاده اجباری از شناسه شبا را برای تمام بانک‌ها لازم دانست. ازآن‌پس شماره شبا به یکی از پرکاربردترین اطلاعات حساب بانکی تبدیل شده که در سامانه پایا و ساتنا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربران با استفاده از این شماره می‌توانند مبالغ بالایی را به حساب دیگران واریز کنند. شناسه شبا توانسته خیلی زود جایگاه خود را بین کاربران بانکی باز کند و از سایر روش‌های انتقال پول بین‌بانکی پیشی بگیرد. دلیل استفاده از شماره شبا و محبوبیت آن‌هم این است که شماره شبا ساختار ویژه‌ای دارد و کاربردهای آن متعدد هستند.

همچنین به خاطر از بین بردن محدودیت‌های سقف انتقال وجه، این شناسه ۲۶ کاراکتری مورد توجه مشتریان بانک اقتصاد نوین و سایر بانک‌ها قرارگرفته است. حالا که به اهمیت شماره شبا پی بردید و با مزایای آن آشنا شدید. بهتر است با روش‌های دریافت شبا اقتصاد نوین هم آشنا شوید و بدانید این شناسه چه کاربردهایی دارد.

در بسیاری از سایت‌های خصوصی که به‌صورت مجزا از سایت بانک فعالیت می‌کنند، امکان تبدیل کردن شماره کارت بانکی به شماره شبا وجود دارد. سایت دریافت هم یکی از این سایت‌های خصوصی است که نماد اعتماد الکترونیک دریافت کرده و دارای امنیت بالایی است. به همین خاطر کاربران و مشتریان بانک اقتصاد نوین اگر بخواهند شماره شبا بگیرند، می‌توانند خیلی راحت وارد این سایت شوند و پس از ثبت‌نام یک پنل کاربری برای خودشان ایجاد کنند.

درنهایت نیز می‌توانند از طریق پنل کاربری، شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی اقتصاد نوین را به شبا تبدیل نمایند. البته دریافت خدمات از این سایت‌ها دارای کارمزد اندکی است. سایت دریافت نیز ۱۲۵۰ تومان بابت هر تراکنش از کاربران دریافت می‌کند.

 

یک روش آنلاین دیگر هم که به چشم به هم زدنی قابل انجام است و در سایت دریافت شبا کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود، تبدیل کردن شماره حساب به شماره شبا است. مراحل تبدیل حساب به شبا شباهت بسیاری به تبدیل کارت به شبا دارد. تنها تفاوت این دو روش این است که پس از ایجاد پنل کاربری، مشتریان بانک اقتصاد نوین باید گزینه تبدیل حساب شبا را انتخاب نمایند و ۱۲۵۰ تومان بابت کارمزد پرداخت کنند.

دریافت حضوری اطلاعات بانکی تنها از طریق مراجعه به بانک و ارائه کارت شناسایی معتبر امکان‌پذیر است. البته دقت کنید که برای دریافت شبا اقتصاد نوین فقط باید به همین بانک مراجعه کنید؛ زیرا نمی‌توانید از طریق شعب بانک‌های دیگر شماره شبا را بگیرید. اگر بخواهید با مراجعه حضوری به دستگاه خودپرداز از طریق عابر بانک هم شماره شبا بگیرید، فقط باید به بانک اقتصاد نوین مراجعه نمایید. به همین خاطر ممکن است وقت زیادی از شما گرفته شود. چراکه ناچار هستید حضوری به بانک بروید و در صف‌های طولانی بانک منتظر باشید تا یک شماره شبا ساده بگیرید.

شماره شبا علاوه بر جابجا کردن مبالغ سنگین با سرعت بالا و امنیت زیاد، برای ارائه به سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف مانند کمپانی های فروش خودرو به کار می‌آید. حتی در سال‌های اخیر دریافت سود سهام عدالت هم از طریق ارائه شماره شبا ممکن شده است. این شناسه بین‌المللی در مجامع بین‌المللی هم کاربرد دارد و افرادی که بخواهند دستگاه پوز بگیرند نیز باید شماره شبا داشته باشند.

سوالات متداول کاربران

اگر از سایت دریافت شبا این شماره را بگیرید، در کسری از ثانیه برای شما محاسبه می‌شود.

 شبا اقتصاد نوین دارای ۲۶ کاراکتر و ۲۴ رقم انگلیسی است.