شبا بانک رسالت

دریافت شماره حساب بانک رسالت

دریافت شماره حساب بانک رسالت از طریق شماره کارت

روش های دریافت شماره حساب بانک رسالت

برای دریافت شماره حساب بانک رسالت می توان از روش های حضوری و آنلاین استفاده کرد. روش های حضوری دارای مشکلات و محدودیت هایی است که می تواند باعث هدر رفت زمان و انرژی شود. از این رو روش های نوین غیر حضوری از طریق سایت های معتبر مورد استقبال افراد برای دریافت شماره حساب قرار گرفته است.

سایت دریافت شبا امکانی را برای کاربران فراهم آورده که می توانند فقط با داشتن شماره حساب یا شماره کارت، شناسه شبای خود را با پرداخت تنها 1250 تومان دریافت کنند. همچنین در این سایت می توانید از سرویس تبدیل شماره کارت به شماره حساب نیز استفاده کنید و به راحتی و با حفظ اطلاعات بانکی و هویتی شماره حساب و شناسه شبای حساب خود را مشاهده کنید.

دریافت شماره حساب بانک رسالت​
دریافت شماره حساب بانک رسالت​

تبدیل کارت به شماره حساب بانک رسالت

برای دریافت شماره حساب بانک رسالت می توانید از طریق تبدیل شماره کارت به شماره حساب اقدام کنید. با استفاده از شماره حساب بانکی می توان کار نقل و انتقال بین بانکی را با سرعت بیشتر و بدون محدودیت سقف مبلغ انجام داد. 

همان طور که می دانیم برای حساب‌های جاری و حقوقی کارت حساب بانکی صادر نمی شود و فقط حساب های سپرده کوتاه مدت شخصی دارای کارت هستند. برای دریافت شماره حساب از شماره کارت می توان از روش های قابل اطمینانی مثل مراجعه به سایت دریافت شبا استفاده کنید و در کمال امنیت و به سرعت شماره حساب خود را از طریق تبدیل شماره کارت به دست آورید.

بانک رسالت در سال 1376 به صورت صندوق قرض الحسنه و به عنوان اولین بانک خصوصی در ایران فعالیت خود را آعاز نمود. این بانک با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرض الحسنه و رفع مشکلات مالی قشرهای مختلف جامعه افتتاح شد. بانک مرکزی مجوز فعالیت بانک قرض الحسنه رسالت را در تاریخ 26 مرداد 1391 صادر کرد. این بانک در طی دو دهه فعالیت در زمینه بانکداری اسلامی توانست در 31 استان و 141 شهرستان 282 شعبه را راه اندازی کند.

در طی فعالیت بانک رسالت حدود 30 صندوق قرض الحسنه به دستور بانک مرکزی با این صندوق ادغام شدند. این بانک تنها بانک ایرانی است که خدمات و تسهیلات خود را با کارمزد پایین حدود 2 درصد به مشتریان در سراسر شعبه های کشور ارائه می کند. بانک رسالت در صنعت نوین بانکداری (بانکداری اجتماعی) از دیگر بانک ها پیشی گرفته است. برای تبدیل صندوق رسالت به بانک قرضالحسنه رسالت اقدامات زیر انجام شد:

  • ۱-اخذ موافقت اصولی از بانک مرکزی در  خرداد ماه ۱۳۸۹ برای تبدیل این صندوق به بانک
  • ۲-تصویب اساسنامه این بانک در تاریخ بهمن 1389 در شورای پول و اعتبار
  • 3-واریز سرمایه تاسیس بانک رسالت به حساب بانک مرکزی و انجام پذیره نویسی سهام بانک در تیرماه 1390
  • ۴-برگزاری مجمع عمومی بانک رسالت در مرداد 1390
  • ۵-دریافت مجوز از بانک مرکزی در بهمن 1390 برای طی مراحل ثبت بانک رسالت
  • 6-اخذ مجوز در مرداد 1391 از بانک مرکزی برای شروع فعالیت بانک رسالت

نکته: بانک قرض‌الحسنه رسالت امکانی را برای مشتریان فراهم آورده است که می توانند با سپرده گذاری در بانک رسالت امتیاز دریافت وام این بانک را کسب کنند.

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی تمام بانک ها باید برای حساب های همه مشتریان شناسه شبا تعریف کنند و آن را در اختیار مشتری قرار دهند. برای دریافت شماره حساب می توان به صورت حضوری به شعب بانک، خودپرداز بانک و یا به شکل غیر حضوری از طریق نرم افزارهای همراه بانک و سایت های معتبر مراجعه کنید. 

با این وجود راحت ترین راه دریافت شماره حساب بانک به صورت الکترونیکی است؛ سایت دریافت شبا در این راستا خدمات ارزشمندی را به مشتریان ارائه می دهد. پشتیبانی 24 ساعته، داشتن اینماد و اعتماد کاربران به این سایت و پرداخت هزینه اندک 1250 تومان از مزایای استفاده از سایت دریافت شبا جهت تبدیل شماره کارت و شماره حساب به شناسه شبا است.

سوالات متداول کاربران

بعد از دریافت شماره شبا با تبدیل شماره حساب یا شماره کارت این شناسه تا زمانی که شماره حساب فعال باشد، منقضی نمی شود.

انتقال وجه از طریق پایا و سانتا که توسط شماره شبا امکان پذیر است هیچ گونه کارمزدی ندارد.

استعلام شماره شبا از سایت دریافت شبا به صورت 24 ساعته و بدون اتلاف وقت بوده و با هزینه ای کم انجام می گیرد.