دریافت شماره حساب بانک صادرات

دریافت شماره حساب بانک صادرات از طریق شماره کارت

دریافت شماره حساب بانک صادرات

دریافت شماره حساب بانک صادرات، تجارت یا هر بانک دیگری چه در زمان افتتاح حساب یا مراجعه به بانک ضروری است و کاربران می بایست آن را بدانند. منظور از شماره حساب، یک شناسه در سیستم بانکی شماست که مقدار آن ممکن است بین 10 – 13 رقم بوده و همواره به صورت عددی خواهد بود.

به طور معمول، یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند، عدم به یاد آوردن شماره حساب است. چراکه غالب کارهای افراد با استفاده از شماره کارت انجام شده و دیگر نیازی به دریافت شماره حساب بانک صادرات، ملت و دیگر بانک ها نیست. برای رفع این مشکل، در ادامه راهکاری را بیان می کنیم که می توانید با کمک آن از طریق کد شبا به شماره حساب دسترسی داشته باشید.

دریافت شماره حساب صادرات اینترنتی

شیوه کارکرد سایت “دریافت شبا” بسیار ساده است. تنها کافیست به سایت مراجعه کرده و با پرداخت هزینه ای که برای هر درخواست درنظر گرفته شده است، درخواست خود را برای یافتن شماره حساب صادرات ارائه کنید. در این حالت لازم است حتما شماره کارت خود را داشته باشید.

ممکن است در هنگام دریافت شماره حساب بانک صادرات یا دیگر بانک ها، این پرسش برای شما هم پیش آمده باشد که کاربرد این شماره چیست؟ چرا بانک ها اقدام به صدور چنین شناسه هایی برای کاربران خود می کنند؟ در پاسخ به این پرسش می توان به چند مورد مختلف اشاره کرد که عبارتند از:

  • تمایز حساب ها: هر مشتری از طریق کد ملی که دارد، می تواند اقدام به ثبت نام در بانک ها نماید. هر بانک قادر است با وارد کردن کد ملی مشتری، تعداد حساب های بانکی هر فرد را مشاهده کند. در صورتی که مشتری یک اکانت اما چند حساب داشته باشد، هر حساب با این شماره یکتا تفکیک خواهد شد.
  • انتقال وجه داخلی: یکی مورد مهم از کاربردهای دریافت شماره حساب بانک صادرات یا سایر بانک ها، انتقال وجه می باشد. به طور معمول، استفاده از شماره حساب برای انتقال وجه در نقل و انتقالات داخلی بانکی استفاده می شود. در این روش می توانید با درج شماره حساب تا مبالغ 15 میلیون تومان را درنظر بگیرید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که اگر قصد دارید انتقال وجهی انجام بدهید، در بانک و یا خودپرداز شماره حسابی از شما درخواست شود. برای آنکه بتوانید این شماره حساب را بدست آورید، چند راهکار در ادامه برای شما ذکر شده اند که عبارتند از:

  • مراجعه به بانک: ساده ترین راه حل، مراجعه به بانک است که در این حالت، کافیست کارت ملی و کارت بانکی خود را تحویل داده و این شناسه یکتا را دریافت کنید.
  • مراجعه به خودپرداز: شما می توانید در این حالت، با انجام یک کار ساده مانند دریافت پرینت مشاهده موجودی، امکان مشاهده شماره حساب بانکی خود را در رسید داشته باشید.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در پروسه دریافت شماره حساب بانک صادرات با روش های بالا مواجه شوید، اجبار به حضور در بانک یا خودپرداز خواهد بود. همچنین در هنگام درخواست ممکن است نیاز به احراز هویت داشته باشید. راهکار پیشنهادی، استفاده از سایت اینترنتی “دریافت شبا” است که می توانید به صورت کاملا غیر حضوری این شناسه را دریافت کنید. در این حالت شما می توانید با پرداخت هزینه ای ناچیز، شماره کارت و شماره حساب و حتی شماره شبا خود را به طور آنلاین از سامانه بیابید.

سوالات متداول کاربران

دسترسی آنلاین بدون نیاز به احراز هویت با مبلغی کم در کنار آن حفظ امنیت و داده های کاربران. همچنین صرفه جویی زمانی و مالی

سایت دریافت شبا به راحتی و تنها با دادن شماره حساب یا شماره کارت می توانید شماره شبا مد نظر خود را استعلام نمایید.