دریافت شماره حساب بانک تجارت

دریافت شماره حساب بانک تجارت از طریق شماره کارت

روش های دریافت شماره حساب بانک تجارت

افراد زیادی تا به امروز در بانک تجارت دارای انواع حساب های بانکی مختلف هستند که هر یک شماره ای خاص را با خود به همراه دارد. از آنجایی که استفاده از شماره حساب بانک تجارت امروزه مانند شماره کارت آن بسیار وسیع است، روش های بسیاری وجود دارد که دارندگان حساب می توانند با استفاده از آن ها به دریافت شماره حساب بانک تجارت خود بپردازند.

دریافت شماره حساب از شماره کارت

با انتخاب روش غیر حضوری برای دریافت شماره حساب بانک تجارت، کافیست شماره کارت خود را به سایت دریافت شبا ارائه داده در مدت زمان کوتاه، شماره حساب خود را دریافت کنید. برای انجام این کار، شما نیاز به صرف وقت بسیار یا حضور در شعبه بانکی را ندارید. تنها کافیست مراحلی که در بخش بعدی به شما عزیزان آموزش می دهیم را به درستی انجام داده تا شماره حساب خود را دریافت کنید.

بانک تجارت یک موسسه بانکی برجسته ایرانی است که از بدو تاسیس در سال 1355 نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور داشته است. بانک تجارت در سال ‌های اولیه فعالیت خود بر ارائه وام سرمایه در گردش و سایر خدمات مالی به شرکت‌ های کوچک و متوسط متمرکز بود که به تقویت بخش خصوصی کشور و حمایت از اقتصاد رو به رشد نیز کمک بسزایی کرد. با گذشت زمان، بانک خدمات خود را گسترش داد تا این خدمات شامل بانکداری شخصی، تامین مالی تجارت بین المللی و بانکداری الکترونیکی و غیره شود.

بانک تجارت علیرغم مواجهه با چالش ‌های متعدد از جمله تحریم ‌های اقتصادی و بی‌ ثباتی سیاسی در طول سال‌ ها، همچنان به عنوان یک نهاد مقاوم و نوآور باقی مانده است. این شرکت با شرایط متغیر بازار سازگار شده و فناوری های جدیدی را برای بهبود خدمات و عملیات خود به کار گرفته است. این بانک همچنین در سال های اخیر نقش مهمی در ارتقای شمول مالی در ایران داشته است و توانسته دسترسی به خدمات بانکی در مناطق روستایی و جمعیت های محروم را نیز ارائه دهد.

امروزه بانک تجارت یکی از بزرگترین بانک های ایران است که شبکه ای از شعب و دستگاه های خودپرداز  را در سراسر کشور ارائه می دهد. موفقیت مستمر آن گواهی بر قدرت و انعطاف بخش بانکی ایران و همچنین نقش مهمی است که این موسسه در حمایت از رشد و توسعه اقتصادی کشور، ایفا می کنند.

یکی از روش های رایجی که بسیاری از افراد به راحتی می توانند با استفاده از آن به دریافت شماره حساب خود بپردازد، روش حضوری است. در این روش، شما بایستی به شعبه ای که در آن افتتاح حساب خود را انجام داده اید مراجعه کنید و سپس از متصدی بانک بخواهید تا شماره حساب شما را ارائه دهد. این کار البته نیازمند زمان و هزینه بسیار است! به همین خاطر بسیاری از افراد از آن استفاده نکرده و به سراغ روش دوم یعنی دریافت غیر حضوری می روند.

برای این که با خیالی آسوده به صورت اینترنتی شماره حساب بانک تجارت خود را دریافت کنید، کافیست یک سایت معتبر مانند سایت دریافت شبا را انتخاب کرده و سپس عملیات بانکی خود را آغاز کنید. این سایت در هر زمان از شبانه روز به ارائه شماره حساب بانک تجارت شما پرداخته و هزینه بسیار مناسبی را نیز بابت تبدیل شماره کارت به شماره حساب شما، دریافت می کند.

برای استفاده از این روش در سایت دریافت شبا، کافیست مراحل زیر را به درستی طی کنید:

 1. ثبت نام در سایت دریافت شبا
  ابتدا بایستی در سایت دریافت شبا اقدام به ثبت نام کنید. این کار با پر کردن فیلدهای خالی و ثبت اطلاعات شما انجام می شود.
 2. پنل کاربری خود را شارژ‌کنید
  شارژ پنل کاربری شما با مقادیر متفاوت و بسته به میزان استفاده شما از خدمات سایت می تواند باشد.
 3. گزینه مورد نظر را انتخاب کنید
  حال بایستی از بین گزینه هایی که برای شماره نمایان می شود، گزینه تبدیل شماره کارت به شماره حساب را انتخاب کنید.
 4. وارد کردن شماره کارت
  در این بخش بایستی شماره کارت خود را به طور کامل وارد کنید.
 5. تبدیل شماره حساب تجارت و کسر هزینه
  در این بخش با کلیک بر روی تبدیل شماره شبا هزینه استعلام از حساب کاربری شما کسر می شود.

با انتخاب روش غیر حضوری برای دریافت شماره حساب خود، می توانید به راحتی در هر زمان از شبانه روز به تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک تجارت خود بپردازید. اگر بخواهیم دیگر مزایای این روش را به شما عزیزان ارائه دهیم، برخی از مهم ترین آن ها با انتخاب سایت دریافت شبا به شرح زیر هستند:

 • صرفه جویی در هزینه ها
 • صرفه جویی در زمان
 • نبودن محدودیت زمانی
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • حفظ اطلاعات

شایان ذکر است که این سایت همچنین دارای نماد اعتماد الکترونیک است که نشان دهنده اعتبار آن نزد مقامات قضایی و پلیس فتا می باشد.

سوالات متداول کاربران

صرفه وقت و هزینه بسیار، از جمله مهم ترین معایب استفاده از روش حضوری برای دریافت شماره حساب است.

با انتخاب این سایت شما در هر زمان از شبانه روز می توانید شماره حساب بانک تجارت خود را دریافت کرده و در زمان و هزینه های خود، صرفه جویی کنید.