دریافت شماره شبا بانک کشاورزی

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از طریق شماره کارت و حساب

کاربردهای شماره شبا کشاورزی

کاربردهای شماره شبا کشاورزی باعث شده‌اند تا افرادی که بخواهند از چرخه پایا و ساتنا برای انتقال وجه استفاده کنند، به آن نیاز پیدا کنند. علاوه بر این شماره شبا کاربردهای دیگری هم دارد که می‌توان از آن‌ها به ثبت در سامانه سجام اشاره نمود. بسیاری از سامانه‌های آنلاین تنها با شماره شبا فعالیت می‌کنند. افرادی هم که در بازار بورس سرمایه‌گذاری نموده‌اند، حتماً باید یک شماره شبا فعال داشته باشند. زمانی که قصد دریافت دستگاه کارتخوان برای فروشگاه‌ها یا مغازه‌ها را هم دارید باید شماره شبا داشته باشید.

محاسبه اینترنتی شماره شبا در سایت دریافت

سایت دریافت شبا بهترین و راحت‌ترین گزینه پیش روی شما است. چرا که به سرعت می‌تواند شماره شبا را برای شما استعلام بگیرد و برای انجام این کار نیازی نیست از جایتان تکان بخورید. برای استفاده از خدمات سایت دریافت شبا، فقط باید شماره کارت بانکی یا شماره حساب خودتان را داشته باشید. به این صورت می‌توانید با پرداخت ۱۲۵۰ تومان به عنوان کارمزد، در عرض چند ثانیه شماره شبا را بگیرید.

سوالات متداول کاربران

شماره شبا بانک کشاورزی یک شناسه منحصربه‌فرد است که برای هر یک از حساب‌های این بانک تعریف و طراحی شده است. بانک کشاورزی یک بانک دولتی است که اولین بار در شهر تهران و خرداد ۱۳۱۲ افتتاح شد. این بانک به‌منظور ارائه خدمات در مناطق روستایی کشور برای فراهم کردن نیازهای تخصصی کشاورزان، شعب مختلفی را افتتاح نمود.

شماره شبا بانک کشاورزی کاربردهای فراوانی دارد و به خاطر مزایای بی‌شماری که دارد، به درد خیلی از افراد می‌خورد. این شماره می‌تواند در عرض چند ثانیه مبالغ بسیار سنگینی را جابجا کند.

ازآنجاکه انتقال وجه به حساب دیگر مانند گذشته از طریق صدور و دریافت چک انجام نمی‌شود، راهکارهای نوینی مانند کارت به کارت و ساتنا و پایا برای انتقال وجه استفاده می‌شوند. این روش‌ها که از شبکه شتاب یا اینترنت استفاده می‌کنند، مزایای زیادی نسبت به روش‌های قدیمی دارند.

در سامانه ساتنا و پایا شماره شبا نقش اساسی ایفا می‌کند. بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی با سامانه پایا حقوق کارکنان خود را واریز می‌کنند. به همین خاطر از آن‌ها می‌خواهند تا شماره شبا برای واریز حقوق معرفی نمایند.

همچنین با شماره شبا می‌توان در سایت‌ها و سامانه‌های مختلف ثبت نام نمود. در چند سال گذشته که بحث قرعه کشی خودروهای داخلی باز شده است، افرادی که اقدام به ثبت نام برای خودرو می‌کنند، حتماً باید یک شماره شبا داشته باشند. از این روی دریافت شماره شبا کشاورزی یا سایر بانک‌های دیگر به کار خیلی از افراد می‌آید؛ بنابراین آشنایی با روش‌های دریافت شماره شبا بانک کشاورزی، برای کسانی که در این بانک حساب دارند ضروری است.

پس از آشنایی با شماره شبا، کاربردها و مزایای آن، بهتر است ‌راه های دریافت آن را هم بلد باشید. اگر به هر دلیلی شماره شبا حساب خودتان را ندارید، روش‌های زیادی هستند که می‌توانند کار شما را برای رسیدن به شماره شبا راحت کنند. بعضی از این روش‌ها خیلی ساده هستند.

به‌عنوان‌مثال با نگاه کردن به کارت بانکیتان می‌توانید در صورت داشتن شماره شبا، آن را یادداشت کنید و در هر سایتی که می‌خواهید از آن استفاده کنید؛ اما بعضی از کارت‌های بانکی که در سال‌های پیش صادر شده‌اند، شماره شبا ندارند؛ بنابراین نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

مراجعه به دفترچه حساب بانکی نیز یک راه دیگر است که به سادگی می‌توانید با استفاده از آن شماره شبا حسابتان را پیدا کنید. البته اکثر ما دفترچه حساب را نداریم و یا اگر هم آن را دریافت کرده‌ایم، ممکن است به آن دسترسی نداشته باشیم.

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از شعب بانک

یک روش ساده دیگر هم وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. آن هم رفتن به نزدیک‌ترین شعبه بانک کشاورزی است. البته اگر بانک کشاورزی در نزدیکی محل زندگی یا اداره محل کارتان باشد. این کار ساده است. در غیر این صورت باید با استفاده از وسیله نقلیه در شهرهای شلوغ رانندگی کنید تا به بانک برسید و تازه منتظر بمانید تا نوبتتان برسد.

اگر بخواهید از طریق دستگاه خودپرداز بانک هم شماره شبا بگیرید، امکان‌پذیر است؛ اما باید فقط به عابر بانک‌های کشاورزی بروید و پس از وارد کردن کارت و استعلام موجودی، شماره شبا را هم بردارید.

دریافت اینترنتی شماره شبا بانک کشاورزی

اگر اینترنت بانک کشاورزی را روی تلفن همراهتان نصب کرده باشید، می‌توانید وارد سایت بانک شده و علاوه بر شماره شبا، شماره حساب و سایر اطلاعات بانکی را هم بگیرید. فقط این نکته را هم بدانید که برای نصب اینترنت بانک کشاورزی، حتماً باید از قبل این کار را کرده باشید و تا زمانی که خودتان شخصاً به بانک مراجعه نکنید، نمی‌توانید لینک دانلود آن را دریافت کنید و روی موبایلتان نصب کنید.

سوالات متداول کاربران

بله اگر از خدمات سایت دریافت استفاده کنید، شماره شبا محاسبه شده فعال و صحیح است.

شماره شبا داخل دفترچه افتتاح حساب و روی بعضی از کارت‌های بانکی نوشته شده است.