دریافت شماره شبا بانک مسکن

دریافت شماره شبا بانک مسکن از طریق شماره کارت و حساب

دریافت شماره شبا مسکن با کارت

رسیدن به شماره شبا با کارت، در سایت دریافت شبا امکان پذیر است. در این سایت می‌توانید اگر شماره حساب یا شماره کارت خودتان را حفظ باشید، آن ها را به شماره شبا تبدیل کنید. اگر می خواهید از طریق شماره کارت فرد دیگری به شبای حساب خود در بانک مسکن برسید، این امکان وجود دارد تا شماره کارت را به شبا تبدیل نمایید. حتی بدون اینکه شخص مورد نظر اطلاع پیدا کند. این روش بسیار سریع انجام می شود و شما می‌توانید در عرض چند ثانیه با استفاده از آن، شماره شبا را به دست بیاورید.

نحوه دریافت شماره شبا بانک مسکن از سایت دریافت

برای دریافت شماره شبا بانک مسکن از سایت دریافت شبا، دو راه پیش روی شما قرار دارد.

  • اولین راه تبدیل شماره حساب بانک مسکن به شناسه شبا است. اگر شماره حساب بانکی خودتان را دارید، می‌توانید وارد سایت دریافت شبا شوید و در این سایت ثبت نام کنید. تنها از این طریق است که می‌توانید از خدمات سایت دریافت شبا بهره مند گردید. با انتخاب گزینه تبدیل حساب به شبا و وارد کردن دقیق شماره حساب خودتان یا هر فرد دیگری، می‌توانید در عرض چند ثانیه شماره شبا را داشته باشید. فقط این نکته را بدانید که هزینه دریافت شبا در سایت دریافت، ۱۲۵۰ تومان تعیین شده است و شما می‌توانید با پرداخت این مبلغ ناچیز به راحتی از طریق تلفن همراه یا رایانه های خودتان به شماره شبا برسید.
  • روش دومی که می‌توانید در سایت دریافت از آن استفاده کنید، تبدیل کارت به شبا است. مراحل انجام این روش نیز شبیه دریافت شبا از طریق حساب است. شما فقط باید گزینه تبدیل کارت به شبا را انتخاب کنید. شماره ۱۶ رقمی کارت بانک مسکن را صحیح وارد نمایید و پس از تایید اطلاعات هویتی دارنده حساب، هزینه تراکنش را بپردازید. در نهایت شبا بانک مسکن را به دست بیاورید.

بانک مسکن یکی از بانک‌های فعال دولتی است که در بین بانک‌های بزرگ کشور، رتبه چهارم را دارد. این بانک که دارای ۱۱۷۹ شعبه در سراسر ایران است، در میان شرکت برتر نیز قرارگرفته و توانسته جایگاه هفتم را در بین شرکت‌های برتر کسب نماید.

بانک مسکن نیز جزو بانک‌هایی است که از طرف وزارت خزانه‌داری آمریکا در سال ۲۰۲۰ تحریم شد. مالک این بانک، دولت جمهوری اسلامی ایران بوده و در زمینه ارائه خدمات بانکداری سرمایه‌گذاری، بانکداری خرد و تسهیلات وام مسکن فعالیت ویژه‌ای دارد. دریافت شماره شبا بانک مسکن برای انجام مبادلات بین بانکی ضروری است. به همین خاطر بهتر است با نحوه دریافت و روش‌های محاسبه شماره شبا بانک مسکن آشنا شویم.

روش‌های حضوری و غیرحضوری جزو اصلی‌ترین روش‌های دریافت شماره شبا بانک مسکن هستند. اگر کارت عابر بانک مسکن در دسترس شما باشد، می‌توانید شماره شبا را از روی کارت بردارید. چراکه در سال‌های اخیر به خاطر رفاه حال مشتریان بانک مسکن این شماره را روی کارت‌های بانکی تازه صادرشده، درج می‌نماید.

حتی اگر دفترچه حساب را داشته باشید، می‌توانید شماره شبا را از طریق آن به دست بیاورید. ولی گاهی اوقات ممکن است شرایطی داشته باشید که به کارت یا دفترچه حساب دسترسی ندارید. در این صورت می‌توانید با در دست داشتن کارت ملی به هر یک از شعب بانک مسکن مراجعه نمایید و شماره شبا را بگیرید. می‌توانید از طریق عابر بانک‌های مسکن نیز یک موجودی گرفته و شماره شبا خودتان را مشاهده نمایید.

تمام روش‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، جزو روش‌های حضوری هستند و به ‌وقت زیادی نیاز دارند؛ بنابراین بهتر است با روش‌های غیرحضوری هم آشنا شوید که به مدت‌زمان و انرژی کمتری نیاز دارند.

دریافت شبا از طریق سایت‌های اینترنتی

برای محاسبه شبا بانک مسکن می‌توانید از خدمات سایت دریافت شبا استفاده کنید که یک سایت معتبر است و ای نماد دارد. نماد اعتماد الکترونیکی نشان‌دهنده اعتبار سایت بوده و شما می‌توانید با خیالی آسوده اطلاعات حساب خودتان را در این سایت وارد کنید. به‌این‌ترتیب اطمینان دارید که از اطلاعات شما پشتیبانی می شود و در امنیت می‌توانید به شماره شبا برسید.

مراجعه به سایت بانک مسکن

دریافت اطلاعات حساب از طریق سایت اصلی بانک مسکن، جزو روش‌های غیر حضوری است. البته اگر نتوانید از داخل سایت شماره شبا را پیدا کنید و منوی بانک شما را سردرگم کند، می‌توانید از همان سایت تبدیل شبا استفاده نمایید.

دریافت شبا از طریق پیامک

برخی از سامانه های پیامکی هستند که با ارسال کد ussd یا شماره های مخصوصی می توانند شماره شبا بانک مسکن را برای شما محاسبه کنند. البته برای این کار هم به شماره حساب با شماره کارت نیاز دارید.

تماس با شعب بانک مسکن

در صورتی که شماره تماس بانک مسکن را داشته باشید، می‌توانید با شماره های آن تماس گرفته و شماره شبا حساب خود را بگیرید. البته ممکن است از شما خواسته شود تا برای دریافت شبا به صورت حضوری به شعب بانک مراجعه نمایید.

سوالات متداول کاربران

برای دریافت شماره شبا بانک مسکن می‌توانید از روش‌های حضوری و روش‌های غیر حضوری مانند دریافت شبا از سایت دریافت، استفاده نمایید.

 بله اگر از طریق سایت های معتبر چون دریافت شبا اقدام کنید، شماره شبای محاسبه شده صحیح و فعال است.

از طریق سایت دریافت شبا، می‌توانید به راحتی شماره کارت را به شبا تبدیل کنید.