دریافت شماره شبا بانک مهر ایران

دریافت شماره شبا بانک مهر ایران از طریق شماره کارت و حساب

روش های دریافت شماره شبا بانک مهر

حال که با شماره شبا و ساختار آن آشنا شدید، به روش دریافت شماره شبا بانک مهر می‌پردازیم. در ابتدا باید مشخص کنید که می‌خواهید شماره شبا را به چه طریق دریافت کنید. اگر چه پیشنهاد ما به شما دریافت غیرحضوری شماره شبا از طریق اینترنت است، اما در صورت لزوم می‌توانید از روش‌های حضوری نیز استفاده کنید.

دریافت شماره شبا با کارت بانک مهر ایران

اگر کارت بانکی خود را همراه دارید و قصد دریافت شماره شبا بانک مهر را دارید، می‌توانید با مراجعه به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز شماره شبا را دریافت کنید. در این حالت شماره شبا از طریق رسید بانکی به شما تحویل داده می‌شود.

در صورتی که کارت بانکی شما در دسترس نبوده و اطلاعات آن را نیز در اختیار ندارید، می‌توانید با مراجعه حضوری به شعب بانک مهر، از متصدی بانک شماره شبای حسابتان را دریافت کنید. در این حالت با ارائه مدارک خود به بانک و بررسی حساب شما، شماره شبا تحویل داده می‌شود. این روش صرفاً برای وقت‌هایی پیشنهاد می‌شود که به کارت بانکی و اطلاعات آن دسترسی ندارید. در غیر این صورت، روشی پر دردسر به حساب می‌آید.

سوالات متداول کاربران

بانک مهر یا همان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یکی از موسسات مالی دولتی در ایران است که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را با ۳۰۰ شعبه آغاز کرد که البته ۱۷۰۰ واحد بانکی دیگر نیز در شعب بانک‌های سهامدار وجود داشتند. حال امروزه پس از گذشت سال‌ها از آغاز فعالیت بانک مهر، تعداد شعب این مجموعه به بیش از ۵۰۰ رسیده و در جای جای ایران مشغول خدمت‌رسانی به مشتریان است.

خدمات متعددی نظیر صدور کارت بانکی و انجام فعالیت‌های مرتبط با آن در بانک مهر همچون سایر بانک‌ها به شما ارائه می‌شود که می‌توانید از آن استفاده کنید. یکی از کاربردی‌ترین خدمات آن، «شماره شبا» است. با استفاده از این شماره می‌توانید بسیاری از فعالیت‌ها را به آسانی و سهولت انجام دهید. در ادامه بیشتر به این موضوع و همچنین روش دریافت شماره شبا بانک مهر خواهیم پرداخت.

پیش از آن که به دریافت شماره شبا بانک مهر بپردازیم، بهتر است نگاهی به ماهیت شماره شبا و همچنین ساختار و کاربرد آن بپردازیم. باید بدانید که شبا در واقع مخفف عبارت «شماره حساب بانکی ایرانیان» است و معادلی برای IBAN در سطح بین‌الملل به حساب می‌آید. این شناسه یک سیستم جهانی است که به هر حساب بانکی یک هویت انحصاری می‌بخشد. 

به این ترتیب با داشتن شماره شبا در هر جای دنیا، اطلاعات کارت بانکی شما محرز می‌شود. برای آن که بروز اشتباهات در تراکنش‌های بانکی به حداقل برسد، شماره شبا به عنوان روشی بهتر پیشنهاد شد. از سوی دیگر محدودیت‌هایی که در کارت به کارت کردن وجود دارند، در سیستم‌هایی نظیر پایا و ساتنا وجود نخواهند داشت. از این رو، در بسیاری از مواقع شماره شبا از شما خواسته می‌شود. 

در ساده‌ترین حالت کارفرمایان برای واریز حقوق کارمندان از این شماره استفاده می‌کنند؛ بنابراین داشتن شماره شبا حساب بانکی ضروری است. اگر از مشتریان بانک مهر هستید، در ادامه نحوه دریافت شماره شبا بانک مهر را بیان خواهیم کرد. قبل از آن بهتر است ساختار شماره شبا را بررسی کنیم.

شماره شبا متشکل از ۲۶ کاراکتر است که جزئیات مختلفی را شامل می‌شود. دو کاراکتر اول این شماره که تنها حروف آن را شامل می‌شوند، کد کشور هستند. به همین خاطر در ابتدای تمام شماره‌های شبا در ایران، کد IR دیده می‌شود.

پس از این دو حرف، دو رقم کنترل صحت ساختار قرار می‌گیرند که درستی شماره شبا را اثبات کنند. در ادامه نیز شناسه ۳ رقمی بانک قرار خواهد گرفت که یک کد منحصربه‌فرد برای هر بانک است. رقم بعدی یا ۰ و یا ۱ خواهد بود که نشان دهنده نوع حساب شماست. ۱۸ رقم بعدی نیز شماره حساب به همراه صفرهای پرکننده در سمت چپ هستند. به هر میزان که نیاز باشد، صفرهایی به شماره حساب شما افزوده می‌شوند تا ۱۸ رقم تکمیل گردد.

دریافت شماره شبا بانک مهر از سایت دریافت شبا یک روش راحت و بی‌دردسر است که تنها با چند کلیک، شما را به شماره شبای حساب مورد نظرتان خواهد رساند.

در این روش کافی است مراحل زیر را طی کنید:

  • وارد سایت شده و در آن ثبت نام کنید.
  • پنل کاربری خود را شارژ کنید
  • در قسمت مشخص شده شماره حساب یا کارت مورد نظر را وارد کنید.

نکته: می‌توانید از شماره کارت یا شماره حساب جهت دریافت شماره شبا استفاده کنید.

  • اکنون با زدن دکمه دریافت شبا به راحتی شماره شبا به شما نمایش داده می شود

به همین سادگی می‌توانید در خانه و بدون هیچ زحمتی شماره شبا بانک مهر را دریافت کنید. در این حالت احتیاجی به خروج از منزل نخواهید داشت و از صف‌های طولانی و ساعت‌ها انتظار در بانک خلاص می‌شوید. همچنین تاریخچه فعالیت‌های شما مخفی می‌ماند و به این ترتیب سطح امنیت تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

سوالات متداول کاربران

امنیت بسیار بالا، سادگی و سهولت، صرفه‌جویی در وقت، کاهش هزینه‌ها، عدم نیاز به خروج از منزل و …

کافیست وارد سایت شده و پس از ثبت نام، با وارد کردن شماره حساب یا شماره کارت و پرداخت هزینه حداقلی، شماره شبا را دریافت کنید.

می‌توانید تنها با پرداخت تنها ۱۲۵۰ تومان شماره شبا بانک مهر را دریافت کنید.