دریافت شماره شبا بانک ملت

دریافت شماره شبا بانک ملت از طریق شماره کارت و حساب

دریافت شماره شبا بانک ملت از طریق کارت

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید به صورت اینترنتی انجام دهید، دریافت شماره شبا بانک ملت از طریق شماره کارت است. سایت دریافت شبا دارای پشتیبانی آنلاین و نماد اعتماد الکترونیک است و با خیالی آسوده می‌توانید شماره کارتتان را به شبا تبدیل کنید.

دریافت شماره شبا با حساب بانک ملت

در سایت دریافت شبا که یکی از همین سایت‌های خصوصی و اینترنتی است، می‌توانید شماره حساب بانک ملت را به شماره شبا تبدیل کنید. در سایت دریافت شبا می‌توانید خدمات مورد نیازتان را به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز با پرداخت کارمزدی بسیار ناچیز دریافت کنید.

بانک ملت جزو اولین و قدیمی‌ترین بانک‌های ایرانی است که یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تأسیس‌شده است. این بانک که از ادغام چندین بانک دیگر به وجود آمده، جزو بزرگ‌ترین بانک‌های دولتی کشور محسوب می‌شود و در زمینه بانکداری شرکتی، مدیریت سرمایه‌گذاری و ارائه خدمات الکترونیکی فعالیت می‌کند. دریافت شماره شبا بانک ملت هم برای افرادی که از خدمات الکترونیکی استفاده می‌کنند، ضروری است.

شماره شبا بانک ملت یکی از شناسه‌های بانکی است که بیشترین کاربرد را بین مشتریان دارد. افرادی که بخواهند با استفاده از سامانه‌های ساتنا و پایا به حساب دیگران پول واریز کنند یا ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی که حقوق کارکنان خود را با چرخه پایا واریز می‌کنند، به صورت ماهانه و یا روزانه به این شماره نیاز دارند.

 این توضیحات نشان می‌دهد که اصلی‌ترین کاربرد شماره شبا، انتقال وجه با این شماره است. البته روش‌های زیادی برای انتقال وجه وجود دارند و شماره شبا یکی از آن‌ها است، اما مزایای زیادی که شماره شبا دارد مانند امنیت، سرعت و افزایش سقف انتقال وجه، باعث شده تا بیشتر افراد از این شناسه استفاده کنند.

این شماره کاربردهای دیگری هم دارد که عبارت‌اند از:

  • ثبت نام در بازار بورس

افرادی که در بازار بورس فعالیت می‌کنند و انجام معاملات مالی را در کارگزاری‌های مختلف به عهده دارند، باید حتماً شماره شبا داشته باشند.

  • ثبت نام در سامانه سهام عدالت

دریافت‌کنندگان سود سهام عدالت به منظور دریافت سود سهام خود، باید یک شماره حساب همراه شبای آن را معرفی کنند تا سود سهام به صورت ماهیانه یا سالیانه برای آن ها واریز شود.

  • قرعه کشی خودرو

ثبت نام برای قرعه کشی خودرو در شرکت‌های سایپا و ایران خودرو هم نیازمند داشتن شماره شبا است.

  • دریافت درگاه اینترنتی

دستگاه پوز یا همان درگاه اینترنتی پرداخت نیز نیازمند ارائه شماره شبا است؛ بنابراین افرادی که بخواهند این دستگاه را به حساب خود متصل کنند، باید شماره شبا داشته باشند.

خوب است حالا که با کاربردهای شماره شبا آشنا شدید بدانید از چه طریقی می‌توانید این شماره را دریافت کنید. البته بسیاری از افراد شماره شبا همه حساب‌های خود را دارند یا آن را یادداشت کرده‌اند. بعضی افراد هم خیلی اتفاقی متوجه شده‌اند که با شماره شبا می‌توان به حساب دیگران پول واریز کرد.

به همین خاطر این شماره را دریافت کرده و آن را یادداشت نموده اند تا در صورت لزوم از آن استفاده کنند. البته در سال‌های گذشته به خاطر اینکه روند استفاده از شماره شبا افزایش پیدا کرده، بانک مرکزی تمام بانک‌ها را ملزم نموده تا شماره شبا را روی کارت‌های بانکی تازه صادر شده بنویسند.

 اما افرادی که میانه خوبی با تمدید کارت‌های بانکی ندارند، هنوز هم از کارت‌های قدیمی استفاده می‌کنند که شناسه شبا ندارند. البته بد نیست این نکته را هم بدانید که تمام دفترچه‌های حساب بانکی دارای شماره شبا هستند.

پس اگر دفترچه حساب بانکی را داشته باشید، نیازی نیست کار سختی انجام دهید. فقط کافی است شماره شبا را از روی آن یادداشت کنید. اگر با این روش‌های ساده نتوانستید شماره شبا را دریافت کنید و به اطلاعات حساب خود مانند کارت بانکی یا دفترچه حساب، دسترسی نداشتید، می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید.

به بانک ملت بروید و شماره شبا بگیرید

مراجعه حضوری به بانک ملت و استفاده از خدمات حضوری متصدیان بانک برای دریافت شماره شبا یک راه ساده است که می‌توانید از آن استفاده کنید. این روش بیشتر به درد افرادی می‌خورد که وقت آزاد دارند و می‌توانند یک الی دو ساعت از وقت خود را برای دریافت شماره شبا قرار بدهند. چون همه ما می‌دانیم که رفتن به بانک همان و ماندن در ترافیک همان، حتی بعد از رسیدن به بانک هم باید پشت صف انسانی در ترافیک بمانیم تا بتوانیم یک شماره شبا بگیریم و به پشت پیشخوان بانک برسیم.

شاید تعجب کنید اگر بدانید نیازی نیست یک قدم از جایتان حرکت کنید و همانطور که در منزل خودتان نشسته‌اید، می‌توانید شماره شبا بانک ملت را بگیرید. در حال حاضر خدمات بانکی معمولاً به صورت اینترنتی، با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل، سایت‌های اینترنتی و سایت خود بانک انجام می‌شوند؛ بنابراین اگر نیاز به شماره شبا دارید، به راحتی می‌توانید از طریق گوشی تلفن همراه خودتان به سایت بانک وارد شوید و شماره شبا را دریافت کنید.

سوالات متداول کاربران

برای ثبت نام قرعه کشی خودروهای سایپا و ایران خودرو باید شماره شبا ارائه کنید.

افزایش سرعت انتقال وجه، امنیت زیاد و افزایش سقف تراکنش