دریافت شماره شبا پست بانک

دریافت شماره شبا پست بانک از طریق شماره کارت و حساب

دریافت شماره شبا با کارت

یکی از روش های محبوب به دست آوردن شماره شبا، استفاده از شماره کارت برای این منظور است. مشتریان پست بانک ایران به راحتی می توانند شماره شبا بانکی خود را با استفاده از شماره کارتشان به دست آورند. البته که انجام این کار حتما نیازمند مراجعه حضوری به شعب پست بانک ایران نیست.

دریافت شماره شبا پست بانک ایران از سایت

سایت دریافت شبا یکی از وب سایت هایی است که امروزه مشتریان بانک های مختلف می توانند از آن برای دریافت شماره شبای بانکی خود استفاده نمایند. محدودیتی در استفاده از این وب سایت برای کاربران وجود نداشته و محیط کاربری ساده آن به کاربران کمک می کند به راحتی شماره شبا خود را به دست آورند. برای دریافت شماره شبا پست بانک از طریق سایت دریافت شبا، مراحل زیر را طی کنید:

  • عضویت در سایت
  • شارژ پنل کاربری خود
  • وارد کردن شماره حساب یا کارت
  • زدن دکمه دریافت شماره شبا

به همین راحتی توانستید به شماره شبای مورد نظر خود دستیابی پیدا کنید.

سوالات متداول کاربران

شناسه شبا یا شماره شبا از جمله مواردی است که امروزه مشتریان بانک های مختلف با آن درگیر هستند. این شناسه طبق استانداردهای بین المللی و با هدف همسان سازی شماره حساب های بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. شماره شبا یا شناسه شبا از سال 2007 به بعد توسط موسسات مالی مختلف در ایران برای مشتریانشان تعریف شده است. در حال حاضر مشتریان تمامی موسسات مالی و اعتباری از این شناسه برای نقل و انتقالات مختلف کمک می گیرند. 

شناسه شبا کدی 26 کاراکتری است که 24 کاراکتر آن را اعداد تشکیل می دهند. هر بانکی در ایران از یک شماره شبای خاصی برخوردار بوده و این شماره شبا را طبق استانداردهای بین المللی تعریف می کند. در پی روی از این مسئله پست بانک ایران هم برای مشتریانش شناسه شبا ایجاد کرده است. با توجه به این موضوع بسیاری از مشتریان پست بانک ایران همواره به دنبال آنند که شماره شبا حساب بانکی خود را به دست آورد. این مسئله موجب شده امروز ما ضمن ارائه اطلاعاتی در مورد تاریخچه پست بانک ایران، درباره نحوه دریافت شماره شبا این بانک هم اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همراه ما باشید! 

همانگونه که گفتیم بانک های مختلف امروزه از شماره ای با عنوان شماره شبا یا شناسه شبا استفاده کرده و برای انجام نقل و انتقالات خود از این شناسه استفاده می کنند. با توجه به این توضیحات پست بانک ایران هم این شناسه 26 رقمی را در اختیار مشتریانش قرار داده و از آن ها می خواهد با استفاده از آن انتقالات بانکی خود را انجام دهند. 

26 کاراکتر این شناسه از ترکیب نشان اختصاری کشور میزبان و یک سری عدد و رقم ایجاد شده است. اعداد و ارقامی که برای ساخت و ایجاد شماره شبا استفاده می شوند از ترکیب شماره حساب و کد شناسه بانک به وجود می آیند.

 

اما آیا می دانید که چگونه می توان این شماره را به دست آورد؟ در پاسخ به این مسئله باید بگوییم روش های زیادی برای به دست آوردن شماره شبا وجود دارد. روش های مختلف به صورت حضوری و غیر حضوری بوده و مشتریان می توانند هر کدام از روش هایی که برای آنان ساده تر بود، استفاده کنند.

اما می خواهیم قبل از آنکه در مورد روش های مختلف دریافت شبا با شما صحبت کنیم، در مورد تاریخچه پست بانک ایران صحبت کنیم.

پست بانک ایران یکی از موسسات مالی و اعتباری در ایران است که از سال 1375 به صورت رسمی فعالیت رسمی خود را آغاز نموده، اساسنامه شروع فعالیت این موسسه مالی توسط هیات وزیران تصویب شده است. البته ایده ایجاد این موسسه مالی به سال 1362 و پیشنهاد شبکه پستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر می گردد. مقدمات تشکیل این موسسه مالی هم در سال 1365 پایه گذاری شده است. 

آن دسته از مشتریانی که ترجیح می دهند شماره شبا خود را به صورت حضوری بدست آورند، می توانند به شعب پست بانک ایران مراجعه کرده و شماره شبا خود را دریافت کنند.

اما خب طبیعی است که دریافت شماره شبا با استفاده از شماره کارت، به صورت اینترنتی و غیر حضوری ساده تر از روش حضوری باشد.

برای این منظور مشتریان پست بانک ایران می توانند به راحتی در لپ تاپ یا تلفن همراه خود به وب سایت دریافت شبا مراجعه کنند و در بخش مربوطه اقدام به دریافت شبای بانکی از طریق شماره حساب یا حتی شماره کارت کنند.

وب سایت دریافت شبا به راحتی این امکان را برای مشتریان بانک های مختلف فراهم ساخته که بتوانند با در دست داشتن شماره کارت خود در هر ساعت از شبانه روز که بخواهند، شماره شبا خود را به دست آورند. 

وب سایت دریافت شماره شبا مزایای زیادی برای مشتریان بانک ها فراهم کرده که آن ها می توانند از طریق مراجعه به این وب سایت از آن ها بهره مند شوند. این مزایا شامل موارد زیر می شوند:

  • دریافت هزینه ناچیز بابت استعلام شماره شبا
  • حفظ اطلاعات بانکی کاربران 
  • پشتیبانی 24 ساعته، در تمام ایام هفته
  • امکان به دست آوردن شماره شبا با استفاده از شماره کارت و شماره حساب

سوالات متداول کاربران

بله برای دریافت شماره شبا حتما نیازی به مراجعه حضوری نیست و به صورت اینترنتی هم می توان شماره شبای بانکی خود را به دست آورید.

شماره شبا از سال 2007 توسط موسسات مالی مختلف استفاده می شود. 

دو کاراکتر ابتدایی نشان دهنده کشور میزبان بانک است.