دریافت شماره شبا بانک سپه

دریافت شماره شبا بانک سپه از طریق شماره کارت و حساب

روش های دریافت شماره شبا بانک سپه

برای دریافت شماره شبا بانک سپه می توان به دو صورت حضوری و غیر حضوری اقدام کرد. که قطعا روش غیرحضوری ساده تر و به صرفه تر است. برای دریافت شماره شبا سپه به صورت حضوری باید به شعبه بانک سپه که در آن افتتاح حساب کرده اید مراجعه کنید و از متصدی بانک درخواست کنید شماره شبا شما را اعلام کند. این روش خوبی نیست. زیرا باید زمان زیادی را صرف کنید تا در شلوغی به بانک بروید و در میان حجم بالای درخواست های بانکی، کار خود را انجام دهید. بنابراین بهترین راه برای دریافت شماره شبا سپه استفاده از خدمات غیرحضوری است مثل مراجعه به سایت های معتبر است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دریافت شماره شبا به صورت غیر حضوری از سایت های معتبری مثل سایت دریافت شبا که مجوز اینماد و پشتیبانی آنلاین دارند باید استفاده کنید. تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانید به راحتی و بدون نگرانی با پشتیبان سایت در میان بگذارید و آن را برطرف کنید.

دریافت شماره شبا با کارت بانک سپه

یکی از روش هایی که اکثر مردم برای دریافت شماره شبا از آن استفاده می کنند، دریافت شبا با کارت بانکی است. زیرا؛ اغلب شماره 16 رقمی کارت خود را به خاطر دارند. برای دریافت شماره شبا با شماره کارت کافی است به سایت دریافت مراجعه کنید و از طریق منو شبا شماره کارت خود را در قسمت مربوطه وارد کنید و منتظر بمانید تا شماره شبا حسابتان نمایش داده شود.

بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی در اردیبهشت ماه سال 1304 در مکان چند مغازه و با سرمایه ای بالغ بر سه میلیون تومان تاسیس شد. بانک سپه در ابتدا با نام بانک پهلوی قشون آغاز به کار کرد و تنها امور مالی افراد ارتش ایران را انجام می داد، اما پس از یک سال فعالیت خود را گسترش داد و به عنوان یک بانک کشوری به فعالیت خود ادامه داد. در سال 1397 مصوب شد بانک های انصار، قوامین، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری کوثر در دل بانک سپه ادغام شوند و این چنین هم شد.

شماره شبا عددی 24 رقمی است که به همراه حروف IR در ابتدا آن تشکیل می شود. شماره شبا مطابق با شماره حساب بین المللی بانکی است. اعداد شماره شبا از قرار گرفتن ارقام کنترل کننده صحت، کد بانک ( کد بانک سپه 015 است ) و نوع حساب تشکیل شده اند. هر حساب بانکی یک شماره شبا مختص به خود دارد که در سیستم بانکی یکتا است. با استفاده از شماره شبا بانک سپه، تمام کسانی که قصد انتقال وجه دارند، می توانند به آسان ترین شکل ممکن بدون اینکه نیاز باشد، نام شعبه و کد آن، شماره حساب و دیگر اطلاعات بانکی را چک کنند، در بستر سامانه های ساتنا و پایا و یا هر بستر دیگری تنها با وارد کردن شماره شبا انتقال وجه انجام دهند.

شماره شبا بانک سپه یک کد یکتا بین المللی است که امکان انتقال وجه به صورت بین المللی را فراهم می کند. دقت داشته باشید، شماره شبا مانند شماره کارت است و ارسال آن برای دیگران یا مطلع شدن سایرین از آن هیچ مشکل امنیتی ندارد.

مزیت استفاده از شماره شبا به جای شماره حساب در نقل و انتقالات بانکی این است که نیازی به چک اطلاعات حساب مقصد ندارید و خیلی راحت تنها با وارد کردن شماره شبا می توانید وجه را انتقال دهید. برای مثال اگر می خواهید به حسابی پول واریز کنید دیگر نیاز نیست کد شعبه، نام شعبه، نوع حساب، شماره حساب و … را چک کنید، در حالی که برای انتقال از طریق شماره حساب باید تمامی این موارد را چک کنید. تمامی موارد گفته شده در شماره شبا با استفاده از اعداد گنجانده شده است.

در قسمت های قبل اشاره کردیم که دریافت شماره شبا از طریق سایت های معتبر مثل سایت دریافت، بهترین روش برای استعلام شماره شبا است. برای این کار کافی است وارد سایت دریافت شبا شوید، و اقدام به ساخت حساب کاربری کنید.

پس از آن دو گزینه تبدیل شماره حساب به شبا و شماره کارت به شبا برای شما نمایش داده می شود، هر کدام مایل هستید را انتخاب کنید و شماره مورد نظر را وارد کنید. بعد از پرداخت 1250 تومان از طریق درگاه پرداخت، شماره شبا حسابتان برای شما نمایش داده می شود.

سوالات متداول کاربران

خیر، شما با داشتن تنها کارت بانکی خود، می توانید شماره شبا حساب خود را از سایت دریافت استعلام بگیرید.

با داشتن شماره شبا، به آسانی و بدون نیاز به چک کردن صحت اطلاعات حساب مقصد می توانید در سامانه های انتقال بانکی، وجه انتقال دهید.

شما تنها با پرداخت 1250 تومان بدون معطلی می توانید شماره شبا خود را دریافت کنید.