دریافت شماره شبا بانک شهر

دریافت شماره شبا بانک شهر از طریق شماره کارت و حساب

روش های دریافت شماره شبا بانک شهر

روش های زیادی برای دریافت شماره شبا وجود دارد. روش های غیر حضوری و حضوری بسیاری برای مشتریان بانک ها فراهم شده که می توانند با استفاده از آن شماره شبا بانکی را به دست آورند. برخی از مشتریان بانک ها ترجیح می دهند که با مراجعه حضوری به دستگاه های خودپرداز و شعب بانک مربوطه این شناسه را به دست آورده و برخی دیگر برای دریافت شماره شبا از روش های اینترنتی استفاده می کنند.

دریافت شماره شبا با کارت بانک شهر

 دریافت شبا بانک شهر از طریق وب سایت وجود دارد و برای این منظور نیازی به مراجعه حضوری نیست. مشتریان بانک شهر می توانند به راحتی و از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر خود شماره شبا بانکی شان را در عرض 24 ساعت بدست آورند. برای این منظور هم نیازی نیست در ترافیک سنگین شهری برای رسیدن به شعب بانک شهر یا صف طولانی انتظار برای مراجعه به باجه های بانکی منتظر بمانند.

با اینترنت به راحتی می توان این کار انجام داد و دیگر طبیعت را با دود ماشین ها و استفاده بیهوده از کاغذ بازی به خطر نخواهد افتاد.

از سال 2007 به بعد بسیاری از بانک ها با هدف یکسان سازی شماره حساب ها با توجه به استانداردهای بین المللی از شناسه ای با عنوان شناسه شبا یا همان شماره شبا استفاده می کنند. این شماره در واقع یک کد 26 رقمی است که از ترکیب کاراکترهای مختلفی به دست می آید و امروزه بانک های مختلف به منظور ارائه خدمات به مشتریان خود از آن استفاده می کنند. 

در حال حاضر هر بانکی دارای یک شماره شبا خاصی است، این شماره را هم بانک ها با توجه به استانداردهای بین المللی برای مشتریان خود تعریف کرده اند. در پی روی این جنبش بانک شهر هم مانند دیگر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در ایران دست به ایجاد شماره شبا بانکی برای مشتریان خود زده است. این مسئله موجب شده تا امروز مشتریان بانک هایی مانند بانک شهر نسبت به نحوه دریافت شماره شبا بانک شهر کنجکاو باشند.

با توجه به این موضوع امروز ما هم در این مطلب تصمیم گرفته ایم ضمن بررسی تاریخچه بانک شهر اطلاعاتی در مورد چگونگی به دست آوردن شماره شبا این بانک هم در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همراه ما باشید!

همانطور که گفته شد، بانک های مختلف امروزه از شناسه ای با عنوان شناسه شبا برای تراکنشات مختلف استفاده می کنند. در این بین بانک شهر هم مانند دیگر بانک های کشور با ترکیب یک سری اعداد نشانی اختصاری که عنوان کننده کشور میزبان بانک نام برده است، شماره شبا بانکی را به وجود آورده است. 

اعدادی که در ساخت شماره شبا مورد استفاده قرار می گیرد معمولا از ترکیب شماره حساب و کد شناسه بانک ساخته می شود.

اما نحوه به دست آوردن این شناسه چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در حال حاضر روش های زیادی برای به دست آوردن شماره شبا وجود دارد. روش هایی که با استفاده از آن ها دیگر نیازی نیست شما در شلوغی صف بانکی معطل شده یا در ترافیک شهری برای رسیدن به بانک گیر بیفتید، اما قبل از آن لازم می دانیم که شما را با تاریخچه بانک شهر آشنا سازیم.

در مورد بانک شهر قبل از هر چیز باید بدانید که این موسسه مالی یک بانک خصوصی به شمار می رود. این بانک خصوصی در سال 1388 و در بهمن ماه این سال تاسیس شده و در سال های قبل از این با عنوان تعاونی اعتباری شهری و تعاونی هنروران شهر فعالیت می کرد. 

سازمان شهرداری تهران را موسس این بانک می دانند و در حال حاضر هم سهام قابل توجهی از شعب مختلف این بانک در سراسر کشور به شهرداری شهرها تعلق دارد. البته که درصدی از سهام این بانک متعلق به مردم و بخشی دیگر متعلق به کارکنان شهرداری ها است. 

برای دریافت شماره شبا به صورت اینترنتی مشتریان بانک شهر باید از طریق تلفن های همراه خود یا رایانه شخصیشان اقدام نمایند. در این روش مشتریان باید به وب سایت دریافت شبا مراجعه کرده و در بخش مربوطه شماره شبا کارت بانکی خود را به دست آورند. 

استعلام شماره شبا به کمک شماره کارت بسیار ساده بوده و سختی چندانی ندارد. تنها برای این منظور کافی است که مشتریان به وب سایت دریافت شبا مراجعه کرده و در قسمت مربوط به دریافت شماره شبا با شماره کارت، شماره کارت خود را وارد نمایند. 

یکی از وب سایت هایی که می توان از طریق آن شماره شبا دریافت کرد، وب سایت دریافت شبا است. به دست آوردن این وب سایت مزایای زیادی در پی دارد و از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت شماره شبا به صورت غیر حضوری
  • پشتیبانی انلاین و ۲۴ ساعته در هفت روز هفته
  • امکان تبدیل شماره حساب و شماره کارت به شناسه شبا
  • امنیت بالای اطلاعات حساب بانکی مشتریان

سوالات متداول کاربران

بله؛ امروزه امکان دریافت شماره شبا با استفاده از تلفن همراه و کامپیوتر وجود دارد.

مشتریان می توانند با استفاده از شماره شبا نقل و انتقالات مالی خود را با امنیت بالایی انجام دهند.