دریافت شماره شبا بانک تجارت

دریافت شماره شبا بانک تجارت از طریق شماره کارت و حساب

روش های دریافت شماره شبا بانک تجارت

بانک تجارت نیز مانند بانک های دیگر امکان دریافت و استفاده از شماره شبا را برای مشتریان خود فراهم کرده است. دریافت حضوری شماره شبا از طریق مراجعه به بانک یا دستگاه خودپرداز روشی است که تا چند سال گذشته بسیار رواج داشت. اما در سال های اخیر، بیشتر خدمات بانکی به صورت غیر حضوری انجام شده و این قابلیت مزایای بسیار زیادی برای مشتریان به ارمغان آورده است.

روش غیر حضوری برای دریافت شماره شبا بانک تجارت به صورت اینترنتی و به وسیله رایانه یا تلفن همراه امکان پذیر می باشد. شما مشتریان گرامی می توانید به سایت دریافت شبا مراجعه کرده و نسبت به دریافت شماره شبا بانک تجارت اقدام کنید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن و به سادگی هرچه تمام تر شماره شبا مخصوص حساب خود را دریافت نمایید.

دریافت شماره شبا با کارت بانک تجارت

شماره کارت یکی از ارقامی است که امروزه تمام افراد با آن سر و کار داشته و به شماره ای بسیار مهم نزد مردم تبدیل شده است. یکی از ساده ترین راه هایی که می توان از طریق آن شماره شبا حساب خود را دریافت نمود، استفاده از شماره کارت است.

استعلام شماره شبا با استفاده از شماره کارت، یکی از متداول ترین و ساده ترین روش هاست. اما چگونه می توان از شماره کارت برای دریافت شماره شبا استفاده کرد؟

وب سایت دریافت شبا این امکان را برای شما کاربران عزیز فراهم کرده است. به این منظور، مشتریان بانک تجارت می توانند با مراجعه به این وب سایت، بدون نیاز به هیچگونه اطلاعات اضافی و تنها با استفاده از شماره کارت، شماره شبا خود را دریافت نمایند.

همچنین دریافت شماره شبا با شماره کارت روشی بسیار کم هزینه بوده و تمامی افراد می توانند نسبت به آن اقدام نمایند.

سوالات متداول کاربران

شناسه شبا که به آن شماره شبا بانکی نیز گفته می شود، شناسه ای 24 رقمی است که امروزه توسط بانک های مختلف به منظور ارائه سرویس ها و خدمات بیشتر به مشتریان ارائه می گردد. شماره شبا مطابق استانداردهای جهانی طراحی شده و هدف از ایجاد آن، همسان سازی حساب های بانکی می باشد. بانک تجارت مانند تمامی بانک ها، امکان دریافت شماره شبا را برای مشتریان خود فراهم کرده است. اما بهترین روش دریافت شماره شبا چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوال در این مطلب با ما همراه باشید.

طبق تعریف ارائه شده از سوی بانک مرکزی، شبا مخفف عبارت “شماره حساب بانکی ایرانیان” می باشد. هر حساب شماره شبا مخصوص به خود را داشته و هر شماره حساب قابلیت تبدیل شدن به شماره شبا را دارا می باشد. ساختار کلی شماره شبا از کد اختصاری کشور، ارقام کنترلی، کد بانک و شماره حساب تشکیل شده است. طراحی شماره شبا با هدف تسهیل تبادلات بین بانکی و همچنین مبادلات بین المللی بوده و طبق استاندارد ISO-13616 تعریف شده است. در آینده ای بسیار نزدیک تمام تبادلات بین بانکی تنها با استفاده از شماره شبا انجام خواهد شد.

مزیت بسیار مهم شماره شبا این است که با استفاده از آن، برداشت های غیر مجاز از حساب ممکن نبوده و می توان گفت جایگزینی بسیار امن برای کارت به کارت به حساب می آید. همچنین شماره شبا امکان پرداخت بیشتر از 3 میلیون تومان را امکان پذیر کرده است.

تمامی داده های لازم برای انتقال وجه در شماره شبا وجود داشته و با استفاده از آن دیگر نیازی به وارد کردن اطلاعاتی مانند نام بانک، کد شعبه، شماره حساب و… نخواهد بود.

هزینه دریافت غیر حضوری شماره شبا برابر 1250 تومان است. این مبلغ در مقابل امکاناتی که شماره شبا برای شما فراهم می کند بسیار ناچیز است.

همانطور که گفتیم، وب سایت دریافت شبا یکی از مطمئن ترین روش ها برای دریافت شماره شبا می باشد. به واسطه این سایت می توان در کمترین زمان ممکن و همچنین با هزینه ای بسیار ناچیز شماره شبا مخصوص به خود را دریافت نمود. این روش مزایای متعددی برای مشتریان به دنبال دارد. به عنوان اولین مزیت می توان به غیر حضوری بودن آن اشاره کرد. مزیت دیگر این روش امنیت بسیار بالای اطلاعات مربوط به حساب بانکی است. همچنین باید گفت که هزینه دریافت شماره شبا بانک تجارت از طریق وب سایت دریافت شبا بسیار ناچیز می باشد.

شماره شبا یکی از شماره هایی است که امروزه با استفاده از آن می توان از خدمات بانکی بسیار زیادی بهره مند شد. تمام بانک های ایران از جمله بانک تجارت، این شماره در اختیار کاربران قرار می دهند. دریافت شماره شبا به صورت غیر حضوری و از طریق سایت دریافت شبا روش بسیار خوبی می باشد که در این مقاله به آن اشاره نمودیم.

سوالات متداول کاربران

دریافت شماره شبا با استفاده از شماره کارت یا شماره شبا به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام می شود. بهترین روش این است که به صورت غیر حضوری نسبت به دریافت شبا اقدام نمایید.

با استفاده از شماره شبا می توان با امنیت بسیار بالا مبالغ مختلف را انتقال داد.

شماره شبا در ایران با حروف IR شروع شده و بعد از آن 24 رقم دیگر قرار دارد.